برنامه فیفا فوروارد چیست؟

به گزارش وبلاگ بیازیان، اختلاف نظر درباره اینکه فدراسیون فوتبال ایران چه مبلغی نزد فیفا دارد، با اعلام چند رقم عجیب و غریب از سوی مسئولان فدراسیون ایجاد شد. هرچند فدراسیونی ها اصرار داشتند که هنوز بابت پاداش صعود به جام جهانی از فیفا طلبکار هستند، اما هشت ماه پیش با پیگیری های تسنیم، فیفا با اعلام ریز حساب فدراسیون فوتبال این رقم را صفر خاطرنشان کرد. با این حال فدراسیون فوتبال ارقام دیگری نزد فیفا دارد که بیشتر آن با عنوان فیفا فوروارد در حساب ثبت شده است که فارغ از این ارقام، می خواهیم بدانیم فیفا فوروارد چیست.

برنامه فیفا فوروارد چیست؟

پس از تغییر طرح های فیفا، فدراسیون جهانی فوتبال از سال 2018 و با تغییر پروژه گل، تصمیم گرفت سالیانه مبلغ 500 هزار دلار به تمام فدراسیون های عضو بدهد. تفاوتی هم میان فدراسیون فوتبال انگلیس با درآمدهای هنگفتی که دارد یا فدراسیون فوتبال برونئی وجود ندارد و این یاری سالیانه به تمام 211 عضو فیفا تعلق می گیرد.

در کنار این مبلغ، فدراسیون ها می توانند با تشریح برنامه های سالیانه خود (10 برنامه 50 هزار دلاری) برای توسعه فوتبال پایه، برگزاری مسابقات در رده های سنی مختلف پسران و دختران، برگزاری کلاس های داوری آقایان و بانوان در تقویم سالیانه خود مبلغ 500 هزار دلار دیگر دریافت نمایند که این مبلغ در گروی تأیید برنامه هاست که یاری سالیانه فیفا را به یک میلیون دلار می رساند. مبلغ 500 هزار دلار یاری سالیانه در ماه ژانویه پرداخت می گردد و واریز 500 هزار دلار دیگر مبتنی بر برنامه ها در ماه جولای صورت می گیرد.

برنامه توسعه فوتبال در کشورهای مختلف برای فیفا از اهمیت بالایی برخوردار است. از همین رو فدراسیون جهانی فوتبال علاوه بر یاری های سالیانه ای که دارد، بودجه ای هم برای توسعه فوتبال در نظر می گیرد. سقف این بودجه برای چهار سال (2022-2019) که مربوط به ساخت زمین تمرین، توسعه امکانات آموزشی، ساخت استادیوم یا مواردی از این دست می گردد، شش میلیون دلار مشخص شده است. دریافت چنین بودجه ای نیز علاوه بر تعریف برنامه و پروژه، احتیاج به تصویب مبلغ از سوی فیفا دارد. به طور مثال پیش از این مبلغ مناقصه زمین شماره یک آموزشگاه ملی فوتبال مورد تأیید فیفا قرار نگرفت که درخواست شد مناقصه مجدداً برگزار گردد.

در کنار تمام این یاری ها و بودجه ها که مبلغ آن برای چهار سال به 10 میلیون دلار می رسد، فدراسیون هایی که درآمد سالیانه آنها از چهار میلیون دلار عبور نکند، یک میلیون دلار دیگر برای هزینه مسافرت های تیم ملی خود دریافت می نمایند که با این شرایط حداکثر یاری دریافتی و بودجه عمرانی یک فدراسیون در فاصله چهار ساله بین دو جام جهانی، جمعاً 11 میلیون دلار می گردد.

منبع: فرارو

به "برنامه فیفا فوروارد چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه فیفا فوروارد چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید