کوشش ترامپ برای توجیه سخنانش درباره شلیک به معترضان

به گزارش وبلاگ بیازیان، رئیس جمهور آمریکا بعد از آنکه سخنانش درباره شلیک به معترضان آمریکایی به شدت مورد انتقاد نهاده شد سعی کرد آن را توجیه کند.

کوشش ترامپ برای توجیه سخنانش درباره شلیک به معترضان

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بیازیان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شامگاه آدینه (به وقت تهران) کوشش کرد سخنان قبلی اش درباره شلیک به معترضان که با واکنش های گسترده همراه شده را توجیه کند.

ترامپ در توئیتر نوشت: غارت به شلیک منجر می گردد و به همین خاطر بود که چهارشنبه شب به یک مرد در میناپولیس شلیک شد و کشته شد-یا اینکه نگاه کنید ببینید در لوییویل با شلیک به 7 نفر چه اتفاقی افتاده. من نمی خواهم این اتفاق بیفتد و منظورم از حرفی که دیشب زدم این است.

او در ادامه نوشت: این حرف به عنوان یک واقعیت زده شد نه به عنوان یک بیانیه. خیلی ساده است. هیچ کس نباید مسئله ای با این جمله داشته باشد، غیر از نفرت پراکن ها و کسانی که دنبال ایجاد مشکل در شبکه های اجتماعی هستند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشته ترامپ در واقع کوشش نموده با ارتباط دادن سخنانش به فردی که چهارشنبه شب بر اثر تیراندازی کشته شده درباره پیغام قبلی اش در توئیتر شرح دهد.

دونالد ترامپ آدینه تهدید نموده بود چنانچه تظاهرات معترضان به خشونت پلیس آمریکا علیه رنگین پوستان ادامه یابد، نیروهای امنیتی به سمت آنها شلیک خواهند کرد.

ترامپ در واکنش به هجوم معترضان به مرکز پلیس شهر مینیاپولیس و آتش زدن آن، در صفحه توئیتر خود نوشت: نمی توانم بایستم و تماشا کنم که چنین اتفاقی برای شهر عظیم مینیاپولیس می افتد. [مشکل] فقدان رهبری است.

وی با ابراز نارضایتی از عملکرد شهردار مینیاپولیس در مقابله با این اعتراضات، اضافه نمود: یا جاکوب فرِی، شهردار چپ گرای افراطی بسیار ضعیف این شهر، خودش را جمع وجور می نماید و شهر را تحت کنترل درمی آورد، یا من گارد ملی را اعزام می کنم تا این کار را به درستی انجام دهند.

رئیس جمهور آمریکا در توئیت دیگری ضمن توهین کردن به معترضان آمریکایی و نمک پاشیدن به روی زخم کسانی که علیه خشونت پلیس با رنگین پوستان این کشور تظاهرات کردند، نوشت: این اراذل و اوباش، به یاد و خاطره جورج فلوید بی احترامی می نمایند و من اجازه نمی دهم این اتفاق رخ دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کوشش ترامپ برای توجیه سخنانش درباره شلیک به معترضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش ترامپ برای توجیه سخنانش درباره شلیک به معترضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید