جامعه سالمندان قم رو به افزایش است

به گزارش وبلاگ بیازیان، مدیر کل بهزیستی استان قم گفت: با توجه به افزایش جامعه سالمندان مراکز موجود این سازمان جوابگوی نیاز قم نیست.

جامعه سالمندان قم رو به افزایش است

به گزارش وبلاگ بیازیان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، دکتر مهدی پهلوانی ستوده گفت: هم اکنون 12 مرکز برای نگهداری معلولین، 10 مرکز برای نگهداری ایتام و سه مرکز برای نگهداری سالمندان در استان وجود دارد که 1200 معلول و یتیم و 400 سالمند در آن ها نگهداری می شوند.

وی شرح داد: یک صدهزار سالمند در استان حضور دارند و جامعه سالمندی روبه افزایش است و ضرورت دارد مراکز نگهداری آن ها نیز افزایش یابد.

مدیرکل بهزیستی گفت: مراکز موجود به هیچ وجه جوابگوی نیاز استان نیست و باید به هر طریق ممکن افزایش یابد.

دکتر پهلوانی، یکی از راه های تحقق این امر را کمک دانست و گفت: خیرین سال گذشته پنج میلیارد تومان به این اداره کل کمک کردند، اما کفاف نیازهای افراد تحت پوشش را نمی دهد.

وی افزود: جامعه هدف بهزیستی 35 هزار نفرند که با احتساب جامعه 23 هزار نفری معلولین به 58 هزار نفر می رسد.

مدیرکل بهزیستی استان از تلاش این سازمان برای جلوگیری از حضور 358 کودک کار در خیابان ها خبر داد و گفت: این افراد با پیگیری های اجرا شده در منزل تحت پوشش قرار گرفتند.

وی قانون مصوب مجلس برای استخدام سالانه 3 درصد از معلولان در ادارات را مورد توجه قرار داد و گفت: این قانون سال گذشته تنها کمتر از یک درصد به اجرا درآمد، اما امسال با جدیت آن را دنبال خواهیم کرد.

منبع: همشهری آنلاین

به "جامعه سالمندان قم رو به افزایش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جامعه سالمندان قم رو به افزایش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید