سازمان بازرسی درباره حضور بازنشستگان به فدراسیون فوتبال نامه نداده است

به گزارش وبلاگ بیازیان، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت: سازمان بازرسی تا به امروز نامه ای درباره ممنوع بودن حضور بازنشستگان در انتخابات فدراسیون فوتبال به ما ارسال نکرده است.

سازمان بازرسی درباره حضور بازنشستگان به فدراسیون فوتبال نامه نداده است

به گزارش وبلاگ بیازیان، ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره اینکه آیا زمان قطعی برگزاری انتخابات این فدراسیون همچنان همان 25 اسفند است، خاطرنشان کرد: با توجه به برنامه ریزی ای که از قبل داشتیم و از طرفی صلاحی که برای فوتبال ایران در نظر گرفته ایم، تصمیم مان این شد انتخابات زودتر از 18 اردیبهشت برگزار شود تا افرادی که انتخاب می شوند بتوانند برنامه های خود را برای آینده اجرایی کنند. به همین دلیل انتخابات را در همان تاریخ 25 اسفند برگزار می کنیم.

  • لایحه دفاعی فدراسیون فوتبال در پفراینده ویلموتس

وی درباره اینکه چه نفراتی تا به امروز برای ریاست فدراسیون فوتبال پیروز به کسب حدنصاب 10 امضاء شده اند گفت: بحث انتخابات فدراسیون فوتبال طبق اساسنامه مان برگزار می شود. این اساسنامه را هم من ننوشته ام و دوستانی که در گذشته در فدراسیون بوده اند زحمت این کار را کشیده اند. ما در حوزه دبیرکلی تنها اساسنامه فدراسیون را اجرایی می کنیم. اگر هم مسئله ای وجود دارد درباره نقد دوستان به اساسنامه است که این انتقاد ها هم باید در آینده از سوی اعضای مجمع اصلاح شود.

به صورت رسمی می گویم 6 نفر توانست اند برای ریاست 10 تاییدیه جمع کنند

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال گفت: 9 نفر برای پست ریاست ثبت نام کرده بودند که با توجه به 75 نفره بودن مجمع فدراسیون فوتبال طبیعی است که در بحث دریافت 10 تاییدیه از سوی اعضای مجمع 2 نفر باید کنار می فتند. اگر ما برای هر نفر 10 رای درنظر بگیریم، بی شک نمی توانستیم 7 نامزد بیشتر داشته باشیم. با توجه به شرایطی که وجود داشت 6 کاندیدا توانستند این کار را انجام بدهند. سه نفر از آن 9 نفر یعنی رضا جلالی، محمدررضا کلایی و امیر مسعود هراتیان نتوانستند 10 رای جمع کنند و به همین دلیل آن ها کنار رفتند. ما اکنون در مرحله بررسی صلاحیت ها از سوی کمیته 3 نفره هستیم.

  • اعتراض رسمی استقلال به کنفدراسیون فوتبال آسیا

وی ادامه داد: مدارکی که در اساسنامه به صراحت روی آن اشاره شده سابقه 10 ساله مدیریتی، داشتن حداقل مدرک کارشناسی لیسانس یا معادل آن، شرایط سنی 35 تا 65 سال و مسائلی از این دست است. در 3 روز اخیر این مدارک را بررسی کرده ایم و انشالله تا شنبه هفته آینده (3 اسفند) فهرست نفراتی که تایید صلاحیت شده اند اعلام می شود.

شکوری درباره الزام سازمان بازرسی روی ممنوع بودن حضور بازنشستگان در انتخابات ریاست و نواب رئیس گفت: کمیته 3 نفره ای که صلاحیت ها را بررسی می کند، طبق اساسنامه این کار را انجام می دهد و در اساسنامه به صراحت ذکر شده است که سن نفرات باید بین 35 تا 65 سال باشد. برهمین اساس در حال بررسی صلاحیت ها هستیم و تا به امروز مورد دیگری برای ما ارسال نشده است. اگر هم بحثی درباره بازنشستگان به فدراسیون فوتبال ارسال شده باشد به دفتر ما (حوزه دبیرکلی) ارجاع نشده است. سعی می کنیم تمام موارد اساسنامه را با رعایت انصاف و عدالت بررسی کنیم تا نامزد هایی که می توانند برای انتخابات فعالیت کنند، اعلام کنیم.

  • حمله مجدد نکونام به اسکوچیچ| همه ایران مخالف او هستند

او درباره اینکه به نظر می رسد جانبازان جنگ تحمیلی با وجود بازنشستگی مسئله ای برای حضور در انتخابات ندارند، گفت: این موضوع را بهتر است از سازمان بازرسی سوال کنید چراکه من تنها طبق اساسنامه انتخابات را برگزار می کنم و چنین مسائلی درباره بازنشستگی تا به امروز به ما ابلاغ نشده است. بحث قوانین کشوری را مسئولان نهاد های ذی ربط و بالاتر از فدراسیون رسیدگی می کنند. تا به امروز خدا به ما کمک کرده تا بدون حاشیه و مشکل فرآیند را جلو ببریم و امیدواریم تا 25 اسفند همین فرایند ادامه داشته باشد تا انتخابات خوبی برگزار کنیم.

وی درباره اینکه آیا بین نامزد های فعلی فردی وجود دارد که در صورت انتخاب به عنوان رئیس فدراسیون پس از یک تا 2 سال به سن بازنشستگی برسد، گفت: نه تنها در میان این 6 نفر بلکه در بحث کارشناس هیئت رئیسه هم برخی افراد چنین حالتی دارند. البته در اساسنامه به صراحت ذکر شده زمانیکه افراد برای انتخابات ثبت نام می کنند باید حداقل 35 سال و حداکثر 65 سال داشته باشند. سن افراد در زمان ثبت نام ملاک است.

باید فردی با برنامه و با رزومه سکاندار فدراسیون فوتبال شود

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال شرح داد: از رسانه ها، مردم و خانواده بزرگ فوتبال درخواست می کنم کمک کنند بتوانیم انتخابات خوبی برگزار کنیم چراکه آینده فوتبال ما به این بستگی دارد چه فردی با چه رزومه و برنامه ای سکاندار فدراسیون شود. امیدوارم فرد منتخب بتواند فوتبال ما را به جایگاه مناسبی برساند و بتوانیم به جام جهانی و جام ملت های آسیا صعود کنیم.

  • قول ایران به فیفا؛ زنان نامحدود و در همه بازی ها حاضر می شوند
منبع: همشهری آنلاین

به "سازمان بازرسی درباره حضور بازنشستگان به فدراسیون فوتبال نامه نداده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بازرسی درباره حضور بازنشستگان به فدراسیون فوتبال نامه نداده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید