غیر ممکن است بتوانیم کرونا را ریشه کن کنیم

به گزارش وبلاگ بیازیان، حقدوست گفت: ویروس کرونا در همه دنیا منتشر شده و غیر ممکن است در کشور بتوانیم آن را ریشه کن کنیم.

غیر ممکن است بتوانیم کرونا را ریشه کن کنیم

به گزارش خبرنگار ، آخرین یافته ها درباره کرونا امشب 2 اردیبهشت ماه در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با حضور حقدوست متخصص بیماری های عفونی بررسی شد.

حقدوست متخصص بیماری های عفونی با اشاره به اینکه حداقل تا یکسال آینده درمان قطعی برای بیماری کرونا نداریم، گفت:کرونا داغ ترین موضوع همه علومِ جهانی امروز است لذا مهمترین موضوع در حوزه پیشگیری از این بیماری، واکسن است.

او با اشاره به اینکه تشخیص قطعی بیماری کرونا فعلا روش مولکولی مرسوم است، بیان نمود: تست باید توسط فرد خبره و با هدف مشخصی انجام شود، هنوز در جهان داروی موثر و ثابت شده ای برای درمان وجود ندارد.

حقدوست با اشاره به پیش بینی سرنوشت کرونا ویروس، اضافه کرد: بعید می دانم با موج انفجاری دیگری روبرو شویم.

این متخصص بیماری های عفونی با اشاره به اینکه در کشور ما پزشک حاذق بر اساس علائم بالینی و بدون تست، تشخیص خود را از بیماری اعلام می کند، گفت: پزشک، سابقه تماس و علائم موجود در رادیولوژی و سی تی اسکن را منطبق با شواهد مورد بررسی قرار می دهد و در نهایت تشخیص از سوی پزشک مطرح می شود.

او با اشاره به اینکه خداوند امتحانی را فرستاده تا بشر ضعف خود را بیشتر واقف شود، اضافه کرد: تصویری از آینده ویروس با عدم قطعیت وجود دارد، ویروس در همه جای جهان منتشر شده و لذا هیچ جزیره ای در این خصوص مبرا نیست.

حقدوست با اشاره به اینکه این ویروس در همه جای جهان منتشر شده است و برای آن واژه ریشه کنی وجود ندارد، گفت: غیر ممکن است در کشور ویروس کرونا را بتوانیم ریشه کن کنیم اگر بتوانیم حتماً از کشور دیگر ممکن است دوباره بیماری وارد کشور شود.

این متخصص بیماری های عفونی با اشاره به اینکه خوشبختانه شاهد همراهی خوب مردم در رابطه مقابله با ویروس کرونا هستیم، ادامه داد: از این به بعد هم مردم باید به رعایت نکات بهداشتی و رعایت پروتکل ها بپردازند، اگر همراهی مردم ادامه یابد می توانیم به نتیجه خوبی دست پیدا کنیم لذا تغییر رفتار مردم مهمترین عامل در کنترل بیماری است، خوشبختانه مردم آگاه شده و دولتمردان هم نیز هوشیار تر شده اند، اگر اتفاق بدی بیفتد و اعلام خطر صورت گیرد همه دست به دست هم باید بدهیم تا مانع اتفاق ناگوار شویم.

او با اشاره به تفاوت فاصله گذاری هوشمند با ایزولاسیون شرح داد: برای کنترل کرونا هیچ روش خشنی در کشور به کار نگرفتیم؛ در حالی که پلیس و نیرو های مسلح در وسط میدان بودند.

حقدوست با اشاره به اینکه روز به روز آدم های بیشتری در جهان آلوده می شوند، اضافه کرد: در یکی از مطالعات بین المللی اجرا شده از میان هشت خانم یک مورد علامت دار و هفت مورد نیز بدون علامت بودند لذا اگر به این شکل در جهان ویروس گسترش پیدا کند با علائم ضعیف و ایمنی نسبی بیماری روبرو خواهیم بود و عوارض آن دیگر آنقدر ترسناک نخواهد بود.

او ادامه داد: اگر خوب بیماری را مدیریت نکنیم و به رعایت پروتکل ها نپردازیم ممکن است بیماری گسترش پیدا کند، همه آزادسازی نباید به یکباره باشد بلکه باید به صورت گام به گام در جهت آزادسازی ها پیش رفت، برخی از آزادسازی با افزایش تردد روبرو شده است لذا باید از ابزار های دیگری بهره گرفت، از همه مردم تقاضا می کنیم تا اگر کوچکترین علامتی دارند حتی اگر احساس ضعف مختصر در آن ها وجود دارد در خانه بمانند، همه مردم باید از هم فاصله بگیرند تا امکان انتقال ویروس به حداقل برسد. مردم متوجه خطر هستند لذا اگر رعایت نکنند می دانند که چه اتفاقی می افتد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "غیر ممکن است بتوانیم کرونا را ریشه کن کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غیر ممکن است بتوانیم کرونا را ریشه کن کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید