معترضان به تبعیض نژادی سر مجسمه کاشف آمریکا را در بوستون قطع کردند

به گزارش وبلاگ بیازیان، سر مجسمه کریستف کلمب کاشف آمریکا در شهر بوستون از سوی بعضی معترضان به تبعیض نژادی قطع شد.

معترضان به تبعیض نژادی سر مجسمه کاشف آمریکا را در بوستون قطع کردند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بیازیان، پلیس آمریکا بیان کرد که سر مجسمه کریستف کلمب کاشف آمریکا چهارشنبه شب به وقت تهران در شهر بوستون پایتخت و بزرگترین شهر ایالت ماساچوست از سوی معترضان به تبعیض نژادی قطع شد.

به نوشته خبرگزاری فرانسه در حالی سر مجسمه کریستف کلمب در شهر بوستون از سوی مخالفان تبعیض نژادی قطع شد که متعرضان خواهان از بین بردن مجسمه ها و بناهای تداعی کننده برده داری و استعمارگران در آمریکا هستند.

این در حالی است که مجسمه کریستف کلمب در شهرهای ریچموند و ویرجیینا نیز در روزهای گذشته آسیب دید. به دنبال کشته شدن جورج فلوید شهروند سیاه پوست آمریکایی از سوی ماموران پلیس شهر میناپولیس و تظاهرات گسترده ضد تبعیض نژادی در این کشور، اینک فشارهای بسیاری برای از بین بردن بناهای مرتبط با نژادپرستی در آمریکا در حال شکل گیری است. کریستوف کلمب به عنوان یکی از طرفداران برده داری اینک مورد انتقاد بسیاری در آمریکا قرار گرفته است.

استقرار این مجسمه در مرکز شهر بوستون سالهاست مانند سایر مجسمه های کریستف کلمب در سراسر ایالات متحده به موضوعی بحث برانگیز مبدل شده و بارها آسیب دیده است.

مخالفان تبعیض نژادی در انگلیس نیز به تازگی مجسمه یکی از افرادی که از وی به عنوان تاجر برده یاد می گردد را به پایین کشیده و به رودخانه پرتاب کردند. تظاهرکنندگان در شهر بریستول در جنوب غربی انگلیس عصر یکشنبه به وقت تهران مجسمه معروف slave trader را با طناب پایین کشیده و آن را داخل یک رودخانه انداختند. این مجسه متعلق به ادوارد کلستون از اعضای شرکت سلطنتی آفریقا بود که در قرن هفدهم حدود 80 هزار مرد، زن و کودک را از آفریقا به قاره آمریکا آورد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "معترضان به تبعیض نژادی سر مجسمه کاشف آمریکا را در بوستون قطع کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان به تبعیض نژادی سر مجسمه کاشف آمریکا را در بوستون قطع کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید