میشل عون صف معترضین با آشوب طلبان را جدا کرد، برخورد قاطع با آشوبگران در طرابلس

به گزارش وبلاگ بیازیان، رئیس جمهور لبنان در جریان ملاقات وزیر دفاع این کشور با وی خواهان تحقیقات درباره ناآرامی ها اخیر در طرابلس و اقدامات قاطع علیه نفوذی هایی شد که در صف تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز رخنه نموده اند.

میشل عون صف معترضین با آشوب طلبان را جدا کرد، برخورد قاطع با آشوبگران در طرابلس

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بیازیان به نقل از النشره، میشل عون رئیس جمهور عراق با خانم زینت عکر وزیر دفاع و معاون نخست وزیر لبنان آخرین اوضاع امنیتی این کشور به ویژه اوضاع شهر آشوب زده طرابلس را مورد رایزنی قرار داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ بیازیان بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ بیازیان بخوانید. (کلیک کنید)

در این ملاقات حوادث شب گذشته و به آتش کشیدن ساختمان شهرداری طرابلس به دست هرج و مرج طلبان و نیز تخریب مراکز و ساختمان های دولتی به ویژه مراکز آموزشی و تربیتی مورد رایزنی نهاده شد.

در این ملاقات وزیر دفاع لبنان، میشل عون را در جریان گزارش های فرماندهی ارتش این کشور درباره زوایای تحولات طرابلس قرار داد.

همچنین درباره اقداماتی که باید به منظور تکرار حملات به مراکز دولتی و خصوصی اعمال گردد مورد بحث و گفتگو نهاده شد.

رئیس جمهور لبنان خواهان تحقیقات درباره تحولات اتفاق افتاده و اقدامات کوبنده علیه نفوذی هایی که در میان تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز رخنه نموده اند و اقدام به خرابکاری کردند، شد و گفت که این اقدامات خرابکارانه مورد انزجار شدید همگان به ویژه ساکنان شهر است.

یادآور می گردد که صلیب سرخ لبنان پنجشنبه شب در حساب کاربری خود در توییتر گفت: در درگیری میان معترضان و نیروهای امنیتی در شهر طرابلس 112 نفر زخمی شدند.

در همین حال خبرگزاری ملی لبنان گزارش داد، شماری از معترضان با حمله به ساختمان شهرداری طربلس آن را به آتش کشیدند. همچنین شماری از معترضان نیز به مرکز پلیس شهر طرابلس حمله کردند.

از سوی دیگر سعد حریری نخست وزیر مکلف لبنان در واکنش به خشونت ها در طرابلس، حمله به ساختمان و مقرهای حکومتی را غیر قابل قبول دانست و آن را محکوم کرد.

در بیانیه حریری آمده است: ما در کنار مردم در طرابلس و شمال کشور ایستاده ایم و از آنها می پرسیم که چرا ارتش لبنان ایستاده و نظاره گر آتش زدن مقرهای دولتی و شهرداری است و اگر ارتش نتواند از آن محافظت کند چه کسی از طرابلس محافظت می نماید؟

این تظاهرات در چند روز گذشته و در اعتراض به شرایط مالی و برای مخالفت با تمدید قرنطینه سراسری که شورای عالی دفاع لبنان اخیرا تا فوریه آینده آن را تمدید نموده، اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "میشل عون صف معترضین با آشوب طلبان را جدا کرد، برخورد قاطع با آشوبگران در طرابلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میشل عون صف معترضین با آشوب طلبان را جدا کرد، برخورد قاطع با آشوبگران در طرابلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید