واکنش سناتور آمریکایی به سخنان ترامپ درباره تلفات عین الاسد

به گزارش وبلاگ بیازیان، نماینده جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا به سخنان رئیس جمهور این کشور درباره تلفات حمله موشکی ایران به عین الاسد واکنش نشان داد.

واکنش سناتور آمریکایی به سخنان ترامپ درباره تلفات عین الاسد

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل وبلاگ بیازیان، یک سناتور آمریکایی به سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که مدعی شد جراحت سربازان آسیب دیده در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد جدی نبوده، واکنش نشان داد.

ترامپ امروز چهارشنبه در پاسخ به سوال یک خبرنگار درباره شرایط کسانی که در حمله موشکی ایران به عین الاسد آسیب دیده اند مدعی شد که جراحت آنها جدی نبوده و بعضی از آنها سردرد داشته اند. ترمپ در بخشی از سخنانش گفت: من این جراحت ها را در مقایسه با جراحت هایی که دیده ام، جدی قلمداد نمی کنم.

مجری شبکه خبری سی ان ان ساعاتی بعد از اظهارات ترامپ نظر ریک اسکات، نماینده ایالت فلوریدا در مجلس سنا را در این خصوص جویا شد.

مجری سی ان ان پرسید: شما کهنه سربازان زیادی در ایالت خودتان در فلوریدا دارید. وقتی که آنها از ناحیه سر آسیب می بینند، جراحت جدی قلمداد نمی گردد؟

اسکات در پاسخ گفت: خب، مطمئناً به نظر می رسد که چنین جراحت هایی جدی هستند.

این سناتور آمریکایی سپس در پاسخ به سوالی درباره اینکه در مورد جراحت سربازان عین الاسد چه فکر می نماید گفت: امیدوارم که اینطور (جدی) نباشد.

وی در ادامه گفت: من قبلاً به مرکز نگهداری کهنه سربازان که از ناحیه سر آسیب دیده اند رفته ام. در مرکزی که در [شهر] تمپا است افراد زیادی با چنین آسیب هایی هستند. مواردی از ضربه به سر دیده ام که وحشتناک بوده اند؛ امیدوارم این اتفاق نیفتاده باشد.

او در پاسخ به این سوال که درباره اظهارنظر ترامپ چه نظری دارد گفت: درباره اینکه جراحت های آنها تا چه اندازه بد است اطلاعاتی ندارم. امیدوارم که جراحت هایشان بد نباشد.

وزارت دفاع آمریکا بامداد چهارشنبه (پنتاگون) اعتراف کرد که علاوه بر 11 نظامی آمریکا که قبلاً اعلام شد در حمله موشکی ایران به عین الاسد زخمی شده اند، نظامیان دیگری هم هستند که برای طی فرایند درمان به خارج از عراق منتقل شده اند.

روزنامه واشنگتن پست نوشت، نزدیک به دو هفته پس از آنکه دونالد ترامپ و مقام های پنتاگون اظهار داشتند که هیچ کس [در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد] آسیب ندیده، پنتاگون اکنون گفته که شمار بیشتری از نظامیان آمریکایی برای انجام درمان های پزشکی و معاینات به خارج از عراق منتقل شده اند.

روزنامه کویتی القبس هم در شماره روز 29 دی ماه (19 ژانویه) فاش کرد، شانزده نظامی آمریکا که در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد در غرب عراق، مجروح شده اند، چند روز پیش برای درمان به یکی از بیمارستان های نظامی منطقه عریفجان در جنوب کویت منتقل شده اند. مقامات آمریکایی به این خبر واکنشی نشان ندادند اما آن را تکذیب هم نکردند.

دونالد ترامپ و مقامات وزارت دفاع آمریکا، ابتدا منکر زخمی شدن نظامیان شده بودند اما بعد از انکارها و تکذیب های اولیه، روز آدینه (27 دی) بالاخره اعتراف کرد ند 11 نظامی آمریکایی بر اثر حمله موشکی ایران زخمی شده و به خارج از عراق منتقل شده اند.

روز سه شنبه (1 بهمن) هم مقام های ارتش آمریکا از ارائه آمار دقیق درباره شمار نظامیانی که مجروح شده اند یا تحت درمان هستند خودداری نموده اما گفته اند سربازان دیگری به مرکز منطقه ای لاندستول در آلمان منتقل شده اند.

به نوشته واشنگتن پست، مقام های آمریکایی این احتمال را که شمار این زخمی ها در روزهای آینده افزایش یابد را رد ننموده اند.

سازمان تروریستی سنت کام (ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا) در بیانیه ای اظهار داشت: سلامت و ایمنی همه نیروها مهم ترین دغدغه همه مقام های وزارتخانه است و ما بابت مراقبت هایی که توسط کارد پزشکی مان از این نیروها به عمل آمده قدردانی می کنیم.

در ادامه این بیانیه آمده است: در حالی که ارزیابی ها و درمان ها ادامه دارد، معین شده که شمار بیشتری از نیروهای نظامی دچار جراحت های احتمالی هستند.

در ادامه بیانیه سنت کام تأکید شده است: این نظامیان - برای رعایت جوانب احتیاط- برای انجام ارزیابی های بیشتر و دریافت درمان های ضروری به صورت سرپایی به لانداستول در آلمان منتقل شده اند.

واشنگتن پست نوشته سنت کام در این بیانیه اشاره ای به شرایط 11 نیروی نظامی که پنتاگون آدینه گفت دچار آسیب ملایم مغزی شده و به آلمان و کویت منتقل شده اند، ننموده است. مقام های آمریکایی سه شنبه شب گفته اند اطلاعات بیشتری درباره شرایط این نظامیان در اختیار ندارند.

پنهان کاری دولت آمریکا درباره تلفات نظامیان این کشور در روزهای گذشته به سوژه کاربران فضای مجازی در آمریکا و تحلیلگران و فعالان این کشور تبدیل شده است.

دونالد ترامپ، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا و سایر مقام های دولت این کشور بعد از حمله موشکی ایران به عین الاسد بارها مدعی شده بودند این حمله هیچ تلفات یا زخمی نداشته است.

با این وجود، پایگاه دیفنس وان آدینه گذشته زخمی شدن دست کم 11 نظامی آمریکا و انتقال آنها به مراکز پزشکی آمریکا در کویت و آلمان را تأیید کرد. گزارش های متعددی پیش از این گفته اند ده ها نظامی آمریکا در این حملات کشته شده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "واکنش سناتور آمریکایی به سخنان ترامپ درباره تلفات عین الاسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سناتور آمریکایی به سخنان ترامپ درباره تلفات عین الاسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید