گرد و غبار در فارس تشدید می گردد

به گزارش وبلاگ بیازیان، خبرنگاران/فارس مدیرکل هواشناسی فارس از تشدید شرایط فعلی گرد و غبار در بعضی نقاط استان به ویژه کلانشهر شیراز و کازرون تا فردا چهارشنبه 28 اسفند اطلاع داد.

گرد و غبار در فارس تشدید می گردد

مهرداد قطره سامانی در گفت وگو با وبلاگ بیازیان بیان نمود: پیرو اطلاعیه اداره کل هواشناسی فارس مبنی بر ورود توده گرد و غبار از سمت عربستان به مرزهای جنوبی کشور، اکنون شاهد تشدید گرد و غبار و افزایش غلظت لحظه ای هستیم.

او اضافه نمود: میزان دید افقی در کازرون در بدترین شرایط به 2 کیلومتر و در شهر شیراز به 3 کیلومتر رسیده و این شرایط در حال تشدید شدن است.

مدیرکل هواشناسی فارس ادامه داد: فردا چهارشنبه 27 اسفند همچنان شاهد گرد و غبار انتقالی خواهیم بود که موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد؛ البته همانند سری قبل به صورت بارندگی همراه با گرد و غبار نخواهد بود، چون میزان بارش اندک است، اما در بعضی نقاط ممکن است همراه با گل و لای باشد.

قطره سامانی با بیان اینکه برای روز پنج شنبه 28 اسفند نیز انتظار بهبود این شرایط و عدم گرد و غبار پیش بینی می گردد، مطرح کرد: این هوا برای گروهها حساس به وژه بیماران تنفسی ناسالم است، لذا این افراد از رفت و آمد خارج از محیط منزل اجتناب نمایند، در و پنجره را بسته نگه دارند و به نکات ایمنی توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اداره کل محیط زیست فارس توجه نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "گرد و غبار در فارس تشدید می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرد و غبار در فارس تشدید می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید