برگزیدگان جوایز لومیر معرفی شدند، جایزه بهترین فیلم برای عشق و عاشقی

به گزارش وبلاگ بیازیان، خبرگزاری خبرنگاران- برگزیدگان جوایز لومیر فرانسه شب گذشته 19 ژانویه معرفی شدند.

برگزیدگان جوایز لومیر معرفی شدند، جایزه بهترین فیلم برای عشق و عاشقی

به گزارش وبلاگ بیازیان و به نقل از ورایتی، فیلم عشق و عاشقی یا نام دیگرش چیزهایی که می گوییم، چیزهایی که انجام می دهیم ساخته امانوئل مورِت جایزه بهترین فیلم بیست و ششمین دوره جوایز لومیر فرانسه را که معادل جوایز گلدن گلوب در این کشور است، از آن خود کرد.

فیلم عشق و عاشقی چندین داستان عاشقانه را با گروهی از بازیگران از جمله کاملیا جوردانا و نیلز اشنایدر روایت می نماید.

رویداد لومیر سال جاری که به یک مراسم تلویزیونی تبدیل شده بود به وسیله شبکه کانال مثبت فرانسه پخش شد. جوایز لومیر به طور سنتی فصل جوایز سینمایی فرانسه را کلید می زند.

فیلم رمانتیک دو نفر از ما که از سوی کشور فرانسه به اسکار فرستاده شده است نیز یکی دیگر از فاتحان عظیم شب جوایز سال جاری لومیر بود، این فیلم دو جایزه بهترین فیلم اول و بهترین بازیگر زن را که به صورت مشترک به دو بازیگر فیلم (مارتینو شوالیه و باربارا سوکووا) تعلق گرفت، تصاحب کرد. فیلم دو نفر از ما داستان دو همسایه است که سال ها در کنار هم در یک آپارتمان زندگی می نمایند.

جایزه بهترین کارگردانی لومیر سال جاری نیز به مای ون لوبسکو برای ساخت فیلم ملودرام ADN که به موضوع ریشه الجزایری کارگردان فیلم برمی شود، تعلق گرفت.

جایزه بهترین فراوری بین المللی این دوره را نیز فیلم تونسی مردی که پوستش را فروخت ساخته کوثر بن هنیه دریافت کرد. در این بخش فیلم یلدا ساخته مسعود بخشی از ایران حضور داشت.

منبع: خبرگزاری آریا

به "برگزیدگان جوایز لومیر معرفی شدند، جایزه بهترین فیلم برای عشق و عاشقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیدگان جوایز لومیر معرفی شدند، جایزه بهترین فیلم برای عشق و عاشقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید