بیماری زایی کرونا شدیدتر از آنفلوآنزاست

به گزارش وبلاگ بیازیان، آنفلوانزا واکسن دارد و با تزریق واکسن، جمعیت کمتری به آن مبتلا می شوند، در حالیکه شدت بیماری زایی کرونا فوق العاده بیشتر بوده و حتی از سارس و سایر ویروس های هم خانواده خودش نیز شدت بیماری زایی بیشتری دارد.

بیماری زایی کرونا شدیدتر از آنفلوآنزاست

یک فوق تخصص بیماری های عفونی با تاکید بر بالا بودن شدت بیماری زایی کووید19 نسبت به آنفلوآنزا، گفت: اگر محدودیت ها تا پایان فروردین در تهران ادامه یابند و مردم هم رعایت کنند، در کنترل بیماری بسیار کمک کننده خواهد بود.

دکتر مینو محرز درباره شدت بیماری زایی کووید19 نسبت به آنفلوانزا، گفت: بیماری زایی بیماری کووید19 نسبت به آنفلوانزا بسیار بالاتر است. از طرفی آنفلوانزا واکسن دارد و با تزریق واکسن، جمعیت کمتری به آن مبتلا می شوند، در حالیکه شدت بیماری زایی کرونا فوق العاده بیشتر بوده و حتی از سارس و سایر ویروس های هم خانواده خودش نیز شدت بیماری زایی بیشتری دارد.

وی با بیان اینکه سرعت انتقال کووید19 بسیار بالاست و اصلا با سرعت انتقال آنفلوانزا قابل مقایسه نیست، افزود: البته بیماری آنفلوانزا هم می تواند در مواردی شدید بوده و حتی ریه را درگیر کند، اما نه به شدتی که کووید19 ریه را درگیر می کند؛ بنابراین شدت و سرعت انتقال کرونا ویروس جدید از آنفلوانزا بسیار بیشتر است.

محرز ادامه داد: در عین حال اطلاعات نشان می دهد که ظاهرا میزان مرگ و میر ناشی از بیماری کووید19 نیز بیش از آنفلوانزا است، اما هنوز در این رابطه نمی توان دقیق اظهارنظر کرد. البته به نظر می آید میزان مرگ ناشی از این بیماری از دو درصد مرگ و میری که چین اعلام کرده، بیشتر است.

محرز درباره شرایط کرونا ویروس جدید در کشور نیز گفت: ما پیش از این در جلساتمان از دولت خواسته بودیم که محدودیت ها تا پایان فروردین ادامه یابد و ادارات به میزان کم آغاز به کار کنند. البته به نظر می آید که طی چند روز اخیر خیابان ها شلوغ شده اند. همچنان از مردم می خواهیم که در خانه بمانند.

محرز تاکید کرد: اگر این محدودیت ها تا پایان فروردین در تهران ادامه یابند و مردم هم رعایت کنند، بسیار کمک کننده خواهد بود. در حال حاضر طبق گزارشی که از بیمارستان ها داریم، تعداد مراجعین کرونایی به بیمارستان ها کاهش یافته است و شرایط بهتر شده است. حال اگر محدودیت ها تا پایان فروردین ادامه یابد و مردم نیز رعایت کرده و جز به ضرورت از خانه خارج نشوند، بهتر می توان شرایط بیماری را کنترل کرد.

منبع: فرادید

به "بیماری زایی کرونا شدیدتر از آنفلوآنزاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماری زایی کرونا شدیدتر از آنفلوآنزاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید