تازه واردها قهرمان شدند، ایران در فینال مغلوب تیم چهارم المپیک شد

به گزارش وبلاگ بیازیان، تیم ملی بسکتبال کشورمان در ملاقات فینال کاپ آسیا برابر تیم تازه وارد قاره یعنی استرالیا مغلوب گردید و به مقام نایب قهرمانی رسید.

تازه واردها قهرمان شدند، ایران در فینال مغلوب تیم چهارم المپیک شد

به گزارش وبلاگ بیازیان، تیم ملی بسکتبال کشورمان در فینال کاپ آسیا با نتیجه 79 بر 56 برابر استرالیا تن به شکست داد و نایب قهرمان شد.

کوارتر اول 18 بر 14 به سود استرالیا تمام شد، این تیم در کوارتر دوم 25 بر 12 به فزونی رسید، کوارتر سوم 17 بر 13 به سود ایران بود و کوارتر چهارم نیز 23 بر 13 به سود استرالیا به خاتمه رسید.

از همان ابتدای مسابقه دو تیم تمرکز بسیار زیادی روی کار دفاعی داشتند. استرالیا دفاع خوبی داشت و از طرف دیگر شوت های ملی پوشان هم وارد سبد حریف نمی شد. دو پرتاب سه امتیازی حریف نتیجه بازی را زیاد کرد که حامد حدادی با یک بلاک شات و سجاد مشایخی با یک شوت زیبا امتیاز ایران را به 7 رساند و فاصله کاهش پیدا کرد. وقت استراحت مهران حاتمی تیم ملی را به بازی برگرداند و تیم ملی در دفاع تمرکز بیشتری پیدا کرد. اسلم دانک ارسلان کاظمی و توپ ربایی یخچالی و امتیاز او نتیجه بازی را 12 بر 11 کرد. رقابت دو تیم در ادامه نیز بسیار نزدیک و پایاپای بود و در این لحظه های حساس مهران حاتمی به جوان ترهای تیم هم اعتماد کرد و آنها را وارد زمین کرد تا بازیکنان شروع نماینده زمانی برای استراحت داشته باشند. تیم ملی چند موقعیت خود را از دست داد و همین مساله باعث امتیازآوری حریف اقیانوسیه ای شد و در نهایت استرالیا کوارتر اول را 18 بر 14 به سود خود تمام کرد.

کوارتر دوم برنامه های تیم ملی بر محور حامد حدادی پایدار بود و او در زیر سبد استرالیا عملکرد خوبی داشت اما در طرف مقابل تمرکز ملی پوشان در دفاع کم بود و استرالیا نتیجه بازی را 28 بر 20 سود خود کرد. سرعت بازی بسیار بالا رفته بود و ملی پوشان سعی داشتند با دفاع بهتر برابر امتیازآوری حریف مقابله نمایند. شوت سه امتیازی بهنام یخچالی و اسلم دانک ارسلان کاظمی نبض بازی را برای ایران کرد. اوشین ساهاکیان هم به جمع ملی پوشان اضافه شد تا با قدرت ریباندش به دفاع تیم یاری کند. استرالیا با سرعت دادن به بازی به دنبال عبور از دفاع تیم ملی کشورمان بود و در این امر هم پیروز شد و توانست فاصله امتیازی را به 10 برساند و در نهایت نیمه نخست را 43 بر 26 به سود خود تمام کند. کوارتر دوم 25 بر 12 به سود استرالیا تمام شد.

پیش از شروع نیمه دوم حامد حدادی ملی پوشان را دور خود جمع کرد و آنها را به بازی بهتر فراخواند. با شروع کوارتر سوم تیم ملی تمرکز بهتری داشت اما در حمله موقعیت هایش را از دست می داد اما در طرف مقابل بازیکنان استرالیا به هرشکلی توپ هایشان را وارد سبد ایران می کردند. استرالیا با سطح بالای بسکتبالی که دارد در این نیمه نیز توانست برتر باشد و ستاره های کشورمان تمام کوشششان را انجام می دادند تا قدرت خودشان را برابر این تیم مدعی در بسکتبال دنیا نشان بدهند. نماینده بسکتبال اقیانوسیه که به تازگی وارد قاره آسیا شده در این کوارتر اختلاف را بیشتر کرد و 50 بر 33 پیش افتاد. در ادامه ستاره های کشورمان به بازی برگشتند و توانستند با دفاع خوب فاصله امتیازی را کاهش دهند و بازی را 56 بر 43 نمایند. در نهایت کوارتر سوم با نتیجه 17 بر 13 به سود ایران تمام شد.

کوارتر خاتمهی رقابت دو تیم عملکرد نزدیکی داشتند. ایران به دنبال کاهش اختلاف امتیازی بود و تیم مدعی اقیانوسیه کوشش می کرد تا اختلاف امتیازی را حفظ کند. این تیم با استفاده از سرعت بالای بازیکنانش و ریباند بهتر در کوارتر چهارم توانست دوباره اختلاف امتیازی را افزایش دهد و بازی را 64 بر 45 کند. در طرف مقابل هم تیم ملی از موقعیت هایش استفاده نمی کرد و در امتیازآوری ناپیروز بود. چهار دقیقه به خاتمه مسابقه مانده بود و ملی پوشان سعی داشتند تا اختلاف امتیازی را کاهش دهند. فرایند دفاعی دو تیم تا خاتمه کوارتر چهارم ادامه داشت و مهران حاتمی در دو دقیقه خاتمهی به جوانان تیم فرصت داد تا خودشان را برابر استرالیا نشان بدهند. در نهایت استرالیا تیم مدعی اقیانوسیه در بسکتبال دنیا توانست با نتیجه 79 بر 56 به فزونی برسد و قهرمان کاپ آسیا نام بگیرد.

ملی پوشان کشورمان که در این رقابت ها تمام حریفان آسیایی خود را شکست داده بودند شایستگی شان در قاره کهن را نشان دادند و نایب قهرمان شدند. کوارتر چهارم این مسابقه 23 بر 13 به سود استرالیا تمام شد.

ازسلان کاظمی با 9 امتیاز و 10 زیباند، موثرترین بازیکن ایران بود.

در بازی رده بندی هم کره 80 بر 71 نیوزیلند را شکست داد و سوم شد.

منبع: تسنیم

به "تازه واردها قهرمان شدند، ایران در فینال مغلوب تیم چهارم المپیک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه واردها قهرمان شدند، ایران در فینال مغلوب تیم چهارم المپیک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید