ترامپ: اعزام پلیس فدرال به شهرهای گرفتار خشونت را اعلام می کنم

به گزارش وبلاگ بیازیان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علی رغم مخالفت ها گفت میخواهد نیروهای پلیس فدرال را برای مبارزه با جرائم خشونت بار روانه شیکاگو کند.

ترامپ: اعزام پلیس فدرال به شهرهای گرفتار خشونت را اعلام می کنم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بیازیان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا علی رغم مخالفت ها اظهار داشت میخواهد نیروهای پلیس فدرال را برای مبارزه با جرائم خشونت بار به شیکاگو و چند شهر دیگر اعزام کند.

طبق گزارش رویترز، ترامپ در جلسه ای در کاخ سفید با حضور ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا از طرح خود برای اعزام نیروهای پلیس فدرال به چند شهر از جمله شیکاگو و البوکرکی (در ایالت نیومکزیکو) رونمایی کرد.

ترامپ گفت: امروز من گسیل نیروهای پلیس فدرال به شهرهایی که گرفتار جرائم خشونت آمیز هستند را اعلام می کنم.

رئیس جمهور آمریکا افزود: چاره ای نداریم جز اینکه برای افزایش مرگ و میر در بعضی شهرهای عظیم کاری کنیم. این خونریزی ها باید متوقف شوند؛ خونریزی ها باید تمام شوند.

طرحی که ترامپ ارائه داده خواهان اعزام مأموران پلیس فدرال به این شهرها برای یاری به نیروهای محلی پلیس است.

اعلام این طرح در شرایطی صورت گرفت که در روزهای گذشته حمایت ترامپ از اعزام نیروهای پلیس فدرال به شهرها با مخالفت های روبرو شده بود.

به عنوان مثال، شهردار شیکاگو روز سه شنبه در نامه ای به دونالد ترامپ به او درباره کوشش برای اعزام نیروهای پلیس فدرال به این شهر و دستگیری مخفیانه شهروندان هشدار داده بود.

لوری لایت فود، شهردار شیکاگو در این نامه گفته استقرار مأموران مخفی پلیس که بدون هیچ دلیلی شهروندان را دستگیر و بازداشت می نمایند روش نادرستی است و باید متوقف گردد.

درگیری لفظی لایت فود با ترامپ به دلیل انتقاد رئیس جمهور آمریکا از سطح بالای خشونت در این شهر و کشته شدن شمار زیادی از شهروندان بر اثر خشونت های مسلحانه صورت گرفت.

ترامپ در اظهاراتی که نژادپرستانه و توهین آمیز قلمداد شده چند بار شیکاگو را از لحاظ میزان خشونت به افغانستان تشبیه نموده و خواهان اعزام نیروهای پلیس فدرال برای کنترل خشونت در این شهر شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس این هفته گزارش داد در تعطیلات آخر هفته در شیکاگو (شنبه و یکشنبه) 12 نفر بر اثر خشونت مسلحانه کشته شده و ده ها نفر زخمی شده اند.

شهردار شیکاگو که یکی از مخالفان سرسخت ترامپ است و معمولاً نقدها تندی علیه او بر سر زبان می آورد سخنان غیرسودمند او را مورد انتقاد قرار داده و نوشته راه های زیادی وجود دارد که دولت فدرال می تواند به شیکاگو برای کاهش سطح خشونت یاری کند.

یک مقام وزارت امنیت داخلی آمریکا اخیراً به آسوشیتدپرس گفته بود این وزارتخانه میخواهد 150 مأمور اداره تحقیقات امنیت داخلی را به شیکاگو بفرستد.

وظیفه این مأمورها معمولاً انجام تحقیقات مفصل درباره قاچاق انسان، مواد مخدر، سلاح و سوءاستفاده از بچه ها است. دولت ترامپ اخیراً این مأموران را روانه مرز آمریکا و مکزیک نموده است.

دولت آمریکا اخیراً در جریان اعتراضات ضد نژادپرستی در این کشور، شماری از این مأموران را هم روانه شهر پورتلند نموده است.

این در حالی است که هفته نامه نیشن چندی پیش گزارش داد مأموران پلیس های فدرال در شهر پورتلند در ایالت اورگن با استفاده از خودروهایی که آرم پلیس ندارند در شهر گشت زنی نموده و معترضان را دستگیر می نمایند.

روایت های افراد و ویدئوهای منتشرشده در فضای مجازی نشان می دهد که مأموران پلیس بعد از حرکت با خودرو به سمت معترضان بدون هیچ توضیحی آنها را دستگیر می نمایند.

مارک پتیبون، یکی از افرادی که به همین شکل دستگیر شده گفت: من را داخل ون بردند، کلاهم را روی صورتم کشیدند تا نتوانم ببینم و دستم را روی سرم گذاشتند. مرا داخل ساختمانی بردند که بعداً فهمیدم مقر دادگاه فدرال بود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ترامپ: اعزام پلیس فدرال به شهرهای گرفتار خشونت را اعلام می کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: اعزام پلیس فدرال به شهرهای گرفتار خشونت را اعلام می کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید