خبرنگاران کارگاه های فرهنگی با کمتر از یکسال سابقه بیمه مشمول بیمه بیکاری هستند

به گزارش وبلاگ بیازیان، بندرعباس- خبرنگاران- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: صنف ها و کارگاه های فرهنگی هنری که به دلیل شیوع بیماری کرونا تعطیل شده اند و زیر یکسال سابقه بیمه در سال 98 دارند، مشمول بیمه بیکاری می شوند.

خبرنگاران کارگاه های فرهنگی با کمتر از یکسال سابقه بیمه مشمول بیمه بیکاری هستند

رضا کمالی زرکانی روز پنجشنبه گفت: شاغلان موسسات فرهنگی هنری،چاپخانه ها،کانون های آگهی و تبلیغات،آموزشگاه های هنری و سایر صنوف فرهنگی هنری که تنها به علت شیوع بیماری کرونا از کار بیکار شده اند ، می توانند از بیمه بیکاری بهره مند گردند.

وی گفت: در راستای ماده 2 و بند ب ماده 6 قانون بیمه بیکاری کارگاه ها و صنف های فرهنگی هنری مشمول، باید ابتدا در سایت وزارت کار به آدرس https://bimebikari.mcls.gov.ir ثبت نام اولیه را انجام دهند.

زرکانی تاکید کرد: برابر مقررات تامین اجتماعی، بیمه شدگان بیکار که دارای کد کارگاهی می باشند، مشمول دریافت حق بیمه بیکاری هستند و اشخاصی که به صورت خویش فرما بیمه شده اند(مثل بیمه شدگان صندوق هنر) مشمول این قانون نیستند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان این اقدام را در جهت حمایت از صنف های فرهنگی هنری بیان کرد و گفت: کسانی که در سامانه مذکور ثبت نام می کنند حتما علت بیکاری را گزینه حوادث غیرمترقبه انتخاب کنند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کارگاه های فرهنگی با کمتر از یکسال سابقه بیمه مشمول بیمه بیکاری هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کارگاه های فرهنگی با کمتر از یکسال سابقه بیمه مشمول بیمه بیکاری هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید