دعوت گوترش به آتش بس جهانی و جنگ فراگیر علیه کرونا

به گزارش وبلاگ بیازیان، دبیرکل سازمان ملل در سخنانی گفت که تمامی جنگ ها در سراسر جهان باید متوقف شوند تا بتوان با ویروس کرونا مقابله کرد.

دعوت گوترش به آتش بس جهانی و جنگ فراگیر علیه کرونا

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی در مقر این سازمان در نیویورک خواستار توقف فوری جنگ در سراسر جهان و تلاش برای ایجاد گذرگاه هایی جهت ارسال کمک های لازم به منظور مقابله با بیماری کووید 19 شد.

وی در این باره گفت: جهان اکنون با دشمن مشترکی به نام کرونا روبرو است که اهمیتی به ملیت، قومیت، جناح یا هیچ اعتقاد و باوری نمی دهد و بی درنگ همه را هدف قرار می دهد.

گوترش افزود: در همین حال، درگیری های مسلحانه در سراسر جهان رو به افزایش هستند و گروه های آسیب پذیر از زنان و بچه ها گرفته تا افراد دارای نیازهای خاص و آوارگان قربانی این درگیری ها شده و هزینه سنگینی را متحمل می شوند و بیش از طرف های دیگر در معرض ضررهای ویرانگر این ویروس (کرونا) قرار دارند.

وی در ادامه شرح داد: فراموش نکنیم که در کشورهای آسیب دیده از جنگ، سیستم های بهداشتی از بین رفته اند. تعداد پناهندگان و آوارگان چند برابر شده است، به همین جهت خشم ویروس کرونا حماقت این جنگ ها را نشان می دهد.

گوترش ادامه داد: به همین جهت خواستار آتش بس فوری در سراسر جهان هستم و زمان آن فرا رسیده تا به درگیری های مسلحانه خاتمه داد و با هم بر جنگ حقیقی در زندگی مان تمرکز کنیم.

دبیرکل سازمان ملل از طرف های درگیر نیز خواست تا از انجام اقدامات خصمانه خودداری کرده و بی اعتمادی و دشمنی را کنار بگذارند.

وی همچنین تأکید کرد: خاموش کردن اسلحه ها، متوقف کردن توپخانه ها و خاتمه دادن به حملات هوایی مسائلی مشخص کننده برای ایجاد گذرگاه های ارسال کمک های نجات دهنده و بازگشایی دریچه های دیپلماسی هستند.

دبیرکل سازمان ملل در ادامه اظهار داشت، سازمان ملل در حال حاضر به دو میلیارد دلار جهت کمک به کشورهای فقیر برای مقابله با کرونا ویروس و نیز بسته ویژه برای حمایت از اقتصادهای کشورها نیاز دارد.

گوترش در این کنفرانس خبری با اشاره به هماهنگی ضرورت تضمین توانمندی های مقابله با ویروس کرونا نه تنها در کشورهای پیشرفته بلکه در کشورهای درحال توسعه تاکید کرد، فردا (چهارشنبه) کمپین بین المللی برای جمع آوری دو میلیارد دلار جهت ارائه کمک های انسان محبت آمیز را آغاز می کند.

وی افزود، باید یک بسته شامل کمک ها برای حمایت از اقتصاد و جوامع جهانی در حمایت از پیامدهای ویروس کرونا تهیه شود. این بسته باید خانواده ها و طرح های مشاغل و جوامع را تحت پوشش قرار دهد. ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "دعوت گوترش به آتش بس جهانی و جنگ فراگیر علیه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت گوترش به آتش بس جهانی و جنگ فراگیر علیه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید