ظریف: هدف بعضی حملات و اتفاقات اختلال در روابط ایران و عراق است، فواد حسین: بغداد اجازه سوء استفاده از اتفاقات این کشور برای برهم زدن روابط عالی دو کشور را نخواهد داد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ بیازیان، وزیر امور خارجه بعضی حملات و اتفاقات اخیر در داخل خاک عراق را مشکوک دانست که می تواند با هدف اختلال در روابط ایران و عراق طراحی شده باشد.

ظریف: هدف بعضی حملات و اتفاقات اختلال در روابط ایران و عراق است، فواد حسین: بغداد اجازه سوء استفاده از اتفاقات این کشور برای برهم زدن روابط عالی دو کشور را نخواهد داد خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بیازیان، در دیدار محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و فواد حسین وزیر خارجه عراق ابعاد مختلف همکاری های سیاسی، اقتصادی و تبادلات مرزی مورد بحث و تبادل نظر نهاده شد.

ظریف اقدام خطرناک آمریکا در حمله به نیروهای عراقی در مناطق مرزی عراق و سوریه را محکوم کرد و این حملات غیر قانونی را نقض حاکمیت کشور قلمداد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان بعضی حملات و اتفاقات اخیر در داخل خاک عراق را مشکوک دانست که می تواند با هدف اختلال در روابط ایران و عراق و برهم زدن امنیت و ثبات این کشور طراحی شده باشد.

وی اضافه نمود: ما بر ضرورت اقدام دولت عراق برای یافتن مسببین این حوادث تاکید داریم.

ظریف با اشاره به مسائلی که برای تانکرهای حامل سوخت ایرانی در مرز تمرچین پیش آمده، ابراز امیدواری کرد با مساعدت مقامات عراقی مسائل تردد تانکرها بین دو کشور حل و فصل گردد.

وزیر امور خارجه کشورمان فراهم شدن مقدمات شروع ساخت و تکمیل خط آهن شلمچه - بصره را یاری به گسترش مناسبات تجاری بین دو کشور دانست و خواهان سرعت عمل مسئولان مربوطه دو کشور برای اجرائی شدن هرچه سریعتر این خط آهن شد.

فواد حسین وزیر امور خارجه عراق نیز در این دیدار ضرورت مساعی دو طرف برای گسترش همه جانبه روابط را مورد تاکید قرار داد و آمادگی بغداد برای توسعه روابط را به اطلاع وزیر امور خارجه کشورمان رساند.

وزیر امور خارجه عراق با اشاره به پیشرفت های بدست آمده در مذاکرات بین دو کشور در زمینه دسترسی ایران به منابع اقتصادی خود در عراق، بر آمادگی این کشور در جهت تسهیل دسترسی ایران به وجوه خود در این کشور تاکید نمود.

فواد حسین گفت: اطمینان می دهم بغداد اجازه سوء استفاده از اتفاقات این کشور برای برهم زدن روابط عالی دو کشور را نخواهد داد.

در این دیدار تحولات منطقه ای نیز مورد بحث و تبادل نظری طرفین نهاده شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "ظریف: هدف بعضی حملات و اتفاقات اختلال در روابط ایران و عراق است، فواد حسین: بغداد اجازه سوء استفاده از اتفاقات این کشور برای برهم زدن روابط عالی دو کشور را نخواهد داد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: هدف بعضی حملات و اتفاقات اختلال در روابط ایران و عراق است، فواد حسین: بغداد اجازه سوء استفاده از اتفاقات این کشور برای برهم زدن روابط عالی دو کشور را نخواهد داد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید