موزه ملی توکیو میزبان آثار تاریخی ایران شد

به گزارش وبلاگ بیازیان، آثار تاریخی ایران برای اولین بار همراه با گنجینه سوشوئین در موزه ملی توکیو به نمایش درآمد.

موزه ملی توکیو میزبان آثار تاریخی ایران شد

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

گنجینه شوسوئین متعلق به قرن هشتم میلادی است که در برگیرنده آثار تاریخی ازجمله آثار تاریخی مهمی از دوره ایران باستان است که توسط امپراطور شومو و همسرش کومیو در دوره نارا جمع آوری شده و سالی یکبار در شهر تاریخی نارا در غرب ژاپن به نمایش درمی آید.

این آثار تاریخی هواداران زیادی از ژاپن و دیگر کشورهای دنیا دارد به گونه ای که برای بازدید از این موزه به این شهر می فرایند که نشانه عمق روابط تاریخی در آسیا به ویژه ایران، چین و ژاپن دارد.

چندی قبل نمایشگاه سوشوئین به دلیل تغییر دوره تاریخی هی سی به دوره جدید ری وا با بر تخت نشستن امپراطور جدید در سال 2019، برای اولین بار در توکیو و در موزه ملی ژاپن نیز به نمایش درآمد و چند میلیون بازدید کننده را به سوی خود جلب کرد.

ازجمله اشیا ایرانی به نمایش درآمده در موزه ملی توکیو می توان به ساز عود با چهار تار که از ایران آمده و در ژاپن به اسم بیوا شناخته می گردد، چوب معطر 60 سانتی متری از درخت صندل که بر روی آن به زبان قدیمی فارسی یعنی پهلوی مطلبی نوشته شده، گلابدان بزرگ با سری به شکل پرنده از دوره ساسانیان به صورت لاک الکل با طرح اصیل پارسی، جام با سری به شکل اژدها و کاسه شیشه ای هشتاد تکه ای متعلق به قرن ششم با درخشندگی غیرقابل توصیف اشاره نمود که در کنار آثار متعدد دیگر استقبال فراوان مخاطبان و بازدیدکنندگان را برانگیخت.

منبع: دنیای سفر

به "موزه ملی توکیو میزبان آثار تاریخی ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ملی توکیو میزبان آثار تاریخی ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید