ویزای توریستی امارات برای ایرانی ها صادر نمی گردد، پیش از خرید بلیت هواپیما از برقراری پرواز مطمئن شوید تا ضرر نکنید!

به گزارش وبلاگ بیازیان، علی کاشانی ـ مدیر کل شرکت شهر فروگاهی فرودگاه امام خمینی (ره) ـ آدینه گذشته ـ 27 تیرماه ـ اطلاع داد که از امروز پروازهای تهران - دوبی - تهران توسط شرکت هواپیمایی امارات راه اندازی شده و با شرایط خاصی همه هموطنان می توانند هر روز به این کشور پرواز داشته باشند.

ویزای توریستی امارات برای ایرانی ها صادر نمی گردد، پیش از خرید بلیت هواپیما از برقراری پرواز مطمئن شوید تا ضرر نکنید!

همزمان مرتضی قربانی ـ دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران ـ خبر داد که امارات متحده عربی از روز پنجشنبه (26 تیرماه) صدور ویزا برای شهروندان ایرانی را از سر گرفته است و امکان ارائه درخواست برای ویزای توریستی وجود دارد. امارات که از اسفندماه سال 98 به دنبال شیوع ویروس کرونا مرزهایش را به روی اتباع همه کشورها بست، اعلام آمادگی نموده بود که با شروع تابستان، مرزهایش را به روی گردشگران و اتباع خارجی باز می نماید، هرچند که در بدو ورود سختگیری هایی خواهد داشت.

اما پرس و جوها از آژانس های مسافرتی به این نتیجه رسید که امارات در این مدت جوابگوی درخواست ویزای شهروندان ایرانی نبوده است. هرچند که شرکت های هواپیمایی ایرانی و اماراتی در جهت تهران ـ دوبی پروازهایی را برقرار نموده اند که طبق اظهارات آژانس دارها، این پروازها بیشتر برای افرادی است که در امارات اقامت دارند.

دفتر هواپمایی امارات در تهران نیز می گوید که این ایرلاین در جهت تهران ـ دوبی هر هفته دو پرواز برای روزهای شنبه و دوشنبه دارد اما در برابر ویزای مسافر هیچ مسؤولیتی را نمی پذیرد. سایر کارگزاران و آژانس های مسافرتی نیز با توجه به شرایط پیش آمده فعلا برای ویزای امارات اقدامی نمی نمایند.

علی قربانی ـ دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران ـ با تایید این خبر به ایسنا گفت: امارات از زمانی که اظهار داشت مرزهای هوایی را باز نموده و صدور ویزای توریستی را برای شهروندان ایرانی از سر گرفته، به درخواست ها پاسخی نداده و عملا صدور ویزا برای اتباع ایرانی متوقف شده است.

وی افزود: امارات تا کنون شرح و یا دلیل رسمی برای توقف صدور ویزا بیان ننموده است اما بنا بر اظهارات بعضی کارگزاران دبی احتمالا افزایش آمار مبتلایان کرونا در ایران عامل این تأمل و درنگ امارات بوده است.

قربانی این شرح را افزود که صدور ویزای امارات به وسیله سفارت این کشور صورت نمی گیرد و اگر در این مدت بعضی با سفارت تماس گرفته اند و با این پاسخ روبرو شدهاند که ویزا صادر نمی نمایند، علت این است که سفارت امارات نقشی در صدور ویزا ندارد. ویزای این کشور توسط اداره مهاجرت امارات صادر می گردد و مسافر امکان ارائه مستقیم درخواست به این اداره را ندارد و باید به وسیله کفیل ـ یک شرکت و کارگزار در دبی و یا آژانس مسافرتی که ضمانت مسافر را به عهده می گیرد تا در تاریخ مقرر از این کشور خارج گردد ـ اقدام کند. پس از آنالیز و تایید مدارک، ویزای متقاضی ایمیل می گردد. سوای این شرحات، از زمانی که اعلام شد امارات صدور ویزا را برای شهروندان ایرانی از سر گرفته، بعضی از کفیل ها و شرکت ها درخواست هایی را فرستاده اند اما پاسخی از طرف امارات داده نشده است و مطابق پیگیری ها، فعلا ویزا به ایرانی ها داده نمی گردد.

دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی درباره پروازهای شرکت های هواپیمایی ایرانی و اماراتی که با وجود توقف صدور ویزا همچنان درحال فروش بلیت هستند، اظهار کرد: طبیعتا اگر ویزا نباشد، امکان سفر با این پروازها وجود ندارد. پروازهایی که برقرار شده بیشتر برای مسافرانی قابل استفاده است که کارت اقامت امارات را دارند. این دسته از مسافران هم بهتر است برای جلوگیری از هر گونه ضرر اقتصادی، پیش از خرید بلیت، از برقراری صد درصد پرواز در این جهت و در تاریخ مورد نظر، اطمینان کامل پیدا نمایند.

ایسنا

منبع: گردشبان

به "ویزای توریستی امارات برای ایرانی ها صادر نمی گردد، پیش از خرید بلیت هواپیما از برقراری پرواز مطمئن شوید تا ضرر نکنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای توریستی امارات برای ایرانی ها صادر نمی گردد، پیش از خرید بلیت هواپیما از برقراری پرواز مطمئن شوید تا ضرر نکنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید