پرسپولیس به دسته پایین تر سقوط می نماید؟

به گزارش وبلاگ بیازیان، صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا فقط چند ساعت کام سرخ ها را شیرین کرد و پس از آن با مطرح شدن شکایت باشگاه النصر عربستان از پرسپولیس به ای اف سی به خاطر استفاده از بازیکنان غیرقانونی و تبعات احتمالی آن موجی از نگرانی اردوگاه سرخ را فرا گرفت.

پرسپولیس به دسته پایین تر سقوط می نماید؟

هرچند با رد شکایت النصر خیال پرسپولیسی ها تا حدودی راحت شد، اما بلافاصله موضوع طلب برانکو و انتها مهلت ثانویه فیفا به باشگاه برای پرداخت طلب این مربی مطرح شد که با اظهارنظر مهدی رسول پناه، سرپرست باشگاه پرسپولیس که گفته بود: بخشی از بدهی 900 هزار دلاری باقی مانده برانکو آماده شده، اما متاسفانه با مشکل برای انتقال پول روبرو شده ایم و به نظر می رسد راهی برای ترانسفر این پول به حساب برانکو وجود ندارد. دوباره پرسپولیسی ها را نگران و مضطرب کرد.

هرچند بعضی مثل علی کریمی و سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد مدعی شدند انتقال پول کار سختی نیست و علی کریمی پیشنهاد داد پول برانکو را به او بدهند تا به دستش برساند، اما واقعیت این است که به خاطر تحریم دوباره بانکی ایران و اضافه شدن چند بانک دیگر به لیست تحریمی آمریکا، عملا انتقال پول از ایران به خارج از کشور یک معضل مهم و جدی است. خروج پول نقد هم با توجه به محدودیت های قانونی، کاغذبازی و مخاطرات خاص خود را دارد ضمن آنکه حتی شاید فرصتی هم برای این اقدام نمانده باشد. البته ظاهرا کوشش های پرسپولیسی ها برای تهیه و ارسال پول همچنان ادامه دارد و یلوه، معاون مالی باشگاه پرسپولیس با بیان این که خطری پرسپولیس را تهدید نمی کند تاکید نمود که اگر منبع ریالی بدهی باشگاه تامین گردد برای انتقال پول راه های زیادی وجود دارد.

با این همه فیفا برای اجرای احکامش بسیار جدی است و از همین حالا زمزمه کسر 6 امتیاز از پرسپولیس در انتها مهلت معین شده و عدم پرداخت برانکو به گوش می رسد. هرچند پرسپولیسی ها چندان نگران کسر امتیاز نیستند، اما فیفا خود را مقید به ترتیب اجرای تنبیهات ننموده و نمی کند و این فقط حدس و گمان است که اولین تنبیه کسر امتیاز باشد. در این زمینه خراسان ورزشی نظر یک کارشناس حقوقی را جویا شد. ابراهیمی در این باره به خراسان گفت: باشگاه پرسپولیس باید به فکر پرداخت به موقع پول برانکو باشد چراکه ماده 15 مقررات انضباطی فیفا هیچ ترتیبی برای اعمال تنبیهات مربوط به بی احترامی نسبت به احکام صادره اش ندارد. یعنی فیفا مجبور نیست فقط سراغ کسر امتیاز برود و می تواند همزمان چند تنبیه را اعمال کند یا یک راست سراغ آخرین راه چاره که همان سقوط به دسته پایین تر است، برود.

علاوه بر این موضوع دیگری که باعث تشدید نگرانی ها شده ادعای تازه رسانه های نزدیک به باشگاه النصر است. این رسانه ها مدعی شده اند با وجود رد شکایت النصر در ای اف سی، فیفا از تیم پرسپولیس اسناد مربوط به قرارداد بازیکنان جدید خود را درخواست نموده و بعید نیست پرونده مختومه دوباره باز گردد و فیفا با استناد به این شکایت تنبیهات شدیدتری را علیه باشگاه ایرانی اعمال کند.

منبع:خراسان

منبع: فرارو

به "پرسپولیس به دسته پایین تر سقوط می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس به دسته پایین تر سقوط می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید