آخرین شرایط اجرای محدودیت های کرونایی ، پلمب و جریمه 730 واحدصنفی متخلف در تهران

به گزارش وبلاگ بیازیان، رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت از پلمب و جریمه 730 واحدصنفی که نسبت به دستورالعمل های ابلاغی ستاد کرونا بی توجه بوده و پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کردند، خبر داد.

آخرین شرایط اجرای محدودیت های کرونایی ، پلمب و جریمه 730 واحدصنفی متخلف در تهران

به گزارش وبلاگ بیازیان، سرهنگ نادر مرادی، رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت در مصاحبه با فارس در خصوص آخرین شرایط نظارت بر اصناف و بررسی چگونگی رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغی، گفت: از 23 مهرماه تا به امروز، بالغ بر 57 هزار بازدید از واحدهای صنفی اجرا شده و به بیش از 35 هزار واحد صنفی متخلف تذکر داده شد.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت شرح داد: در این راستا 430 مورد واحد صنفی که به تذکر و اخطارها توجهی نداشته و پروتکل و دستورالعمل های ابلاغی ستاد کرونا را رعایت نمی کردند پلمب شدند.

وی به استقرار مأموران پلیس اماکن در ورودی پاساژها و مراکز فروش اشاره و بیان نمود: مأموران پلیس به بیش از 44 هزار نفر از افراد فاقد ماسک تذکر داده و بالغ بر 15 هزار ماسک را نیز رایگان بین افرادی که ماسک نداشتند توزیع کردند.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت درباره اعمال قانون مالکان و فروشندگان واحدهای صنفی که خود به دستورات و پروتکل های بهداشتی بی اعتنا بوده و ماسک نمی زدند بیان نمود: چگونگی رعایت شیوه نامه های بهداشتی را در بازدید از صنوف همراه با تیم تلفیقی با بازرسان اتاق اصناف بررسی کردیم؛ به آنهایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کردند دفعه اول تذکر و اخطار دادیم اما بیش از 300 واحد صنفی که به تذکرات بی اعتنا بودند را جریمه 300 هزار تومانی کردیم چرا که پروتکل های بهداشتی ابلاغی را رعایت نمی کردند.

سرهنگ مرادی به مصوبات ستاد ملی کرونا مبنی بر محدودیت فعالیت اصناف گروه 2 اشاره و گفت: برابر مصوبات این ستاد، فعالیت پاساژها، مراکز خرید، مال های فروش غیرمواد غذایی، بستنی و آبمیوه فروشی ها، آرایشگاه های مردانه، بازار فروش خودرو، فرش و موکت، اسباب بازی، لوازم خانگی، مبلمان، پرده سرا، تزئینات داخل ساختمان، پارچه سرا، کیف و کفش، مشاور املاک، آتلیه عکاسی، لوازم التحریر، خرازی، لوازم آرایشی، قنادی و خشکبار از تاریخ 20 آبان تا 20 آذر تا ساعت 18 مجاز خواهد بود.

وی گفت: فعالیت گروه یک از جمله اورژانس، مراکز امنیتی، اداری، فروشگاه های زنجیره ای، نانوایی، داروخانه، میوه فروشی و اصنافی که ضروریات زندگی شهروندان را تأمین می کنند مانند گذشته بوده و محدودیت جدیدی نخواهند داشت.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت گفت: اصناف گروه 3 و 4 نیزکه طبق مصوبات قبلی با محدودیت فعالیت روبرو بودند.

سرهنگ مرادی در خصوص چگونگی برخورد با تخلفات احتمالی واحدهای صنفی گفت: خوشبختانه تعداد زیادی از صنوف نسبت به مصوبات ابلاغی ستاد کرونا توجه داشته و در راستای حفظ سلامت خود و شهروندان و کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا اهتمام می ورزند؛ اما در مقابل تعداد اندکی بی توجه هستند که ابتدا به آنها تذکر و اخطار می دهیم اما در صورت اصرار و پافشاری و عدم رعایت، پلمب واحد صنفی در انتظار متخلفان است.

منبع: جام جم آنلاین

به "آخرین شرایط اجرای محدودیت های کرونایی ، پلمب و جریمه 730 واحدصنفی متخلف در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط اجرای محدودیت های کرونایی ، پلمب و جریمه 730 واحدصنفی متخلف در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید