آخرین شرایط کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش وبلاگ بیازیان، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج آخرین شرایط کرونایی استات کهگیلویه و بویراحمد را تشریح کرد.

آخرین شرایط کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد

پرویز یزدان پناه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ بیازیان گفت: هم اکنون 339 بیمار قطعی و مشکوک کرونایی بستری شده در مراکز درمانی کرونایی استان بستری هستند که از این تعداد 135 نفر کرونایی قطعی می باشند و 21 نفر در بخش ای سی یو به سر می برند.

وی با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 4 فوت ناشی از کرونا در استان داشته ایم، اظهارکرد: از ابتدای شیوع کروناویروس تا به امروز در مجموع 205 فوت کرونایی در استان به ثبت رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اعلام کرد: از زمان شیوع کرونا تا به امروز در این استان 10 هزار و 676 بیمار کرونایی بهبود یافتند.

یزدان پناه توضیح داد: طی 24 ساعت گذشته از 329 نمونه گرفته شده 55درصد مثبت بوده اند که بیشترین موارد مثبت مربوط به شهرستان بویراحمد با 63 درصد بوده، 26 درصد مربوط به شهرستان گچساران و 7 درصد مربوط به شهرستان دنا بوده و مابقی موارد مثبت مربوط به سایر شهرستانها بود.

وی ادامه داد: سه شهرستان بویراحمد، گچساران و دنا فرایند افزایشی در ابتلا به کرونا دارند که درصورت کنترل نشدن می تواند منجر به بحران در استان گردد البته مابقی شهرستان ها رشد ثابتی دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: با این فرایند ابتلا و بستری بیماران کرونایی در سطح استان بخصوص در شهر یاسوج با مشکل تخت روبرو خواهیم شد.

یزدان پناه در مورد پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان ها تاکید نمود: پذیرش بیماران کرونایی تنها با تشخیص پزشک خواهد بود.

وی در مورد بیماران کرونایی که در خانه قرنطینه هستند، اظهارکرد: مبتلایان به کروناویروس استان که در قرنطینه خانگی به سر می برند تا 15 روز باید در قرنطینه باشند و طی این مدت توسط تیم های بهداشتی کنترل و رصد می شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج توضیح داد: بسیاری از افراد با وجود زدن ماسک، بخاطر حضور در تجمعات(حتی در فضای باز) و نیز استفاده از آسانسور و حضور فضای بسته و محدود مانند دستشویی و اطاق پرو لباس و... مبتلا به کرونا می شوند.

یزدان پناه اضافه کرد: در صورتی که ویروس کرونا در یک فضای بسته و محدود منتشر گردد حتی با وجود روشن بودن فن تهویه؛ ممکن است دقایق طولانی در فضا مانده و افراد را آلوده کند.

وی خواهان استفاده عمومی از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی از یکدیگر(حدود 2 متر)، شست و شوی مرتب دست ها، ضد عفونی کردن دستگیره ها، کارت بانکی، کلید، تلفن همراه شد، همچنین حضور پیدا نکردن در هر نوع تجمعی حتی تجمعات خانوادگی، پرهیز از سفر و رفتن به مکان های شلوغ و بسته، حضور نیافتن در مکان های پرخطر مانند مطب ها، کلینیک ها، موسسات پزشکی، بیمارستان ها، بانک ها، دفاتر پیشخوان، وسایل نقلیه عمومی، خیابان های شلوغ، پاساژها و مغازه های بدون تهویه مناسب و... را خواهان شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آخرین شرایط کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید