آمریکا درباره یاری به مبادلات نفتی ایران و ونزوئلا هشدار داد

به گزارش وبلاگ بیازیان، سفیر آمریکا در ونزوئلا گفته واشنگتن به دولت ها و شرکت ها درباره یاری رسانی به مبادلات نفتی ایران و ونزوئلا هشدار صادر نموده است.

آمریکا درباره یاری به مبادلات نفتی ایران و ونزوئلا هشدار داد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ بیازیان، یک مقام ارشد آمریکایی گفته واشنگتن به دولت ها، بنادر دریایی، شرکت های کشتی رانی و شرکت های خدمات بیمه درباره هر گونه یاری رسانی برای انتقال محصولات نفتی ایران به ونزوئلا هشدار داده است.

الیوت آبرامز، نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ونزوئلا در گفت وگو با خبرگزاری رویترز گفته کارزار فشار علیه ایران و ونزوئلا تقویت شده تا اطمینان حاصل گردد که یاری رسانی به چنین مبادلاتی بسیار خطرناک خواهد بود.

نیروی دریایی ونزوئلا روز پنجشنبه با نادیده دریافت هشدارهای آمریکا چهارمین نفتکش حامل سوخت ایران را به بندرگاه های این کشور اسکورت کرد. دست کم یک نفتکش دیگر در حال حرکت به سمت ونزوئلا است.

خبرگزاری رویترز نوشته این رویداد نشان دهنده تعمیق روابط میان ایران و ونزوئلا است که هر دو عضو اوپک هستند و روابط مخدوشی با آمریکا دارند.

آبرامز در مصاحبه با رویترز گفت: ما به جامعه کشتی رانی در سراسر دنیا، مالکان کشتی، ناخداها، بیمه گران کشتی ها و بنادر در جهت میان ایران و ونزوئلا هشدار داده ایم.

وی افزود دولت دونالد ترامپ به دولت های سراسر دنیا هم پیغام های مخفیانه ای در این خصوص صادر نموده است.

یک منبع مطلع گفته یکی از این دولت ها جبل الطارق است که در جهت حرکت نفتکش ها قرار گرفته است. یک مقام آمریکایی گفت از کشورهای متعددی خواسته شده از ارائه خدمات بندرگاهی به این نفتکش ها خودداری نمایند.

رویترز نوشته هنوز تعیین نیست این اقدام چه تأثیراتی در برخواهد داشت.

اطلاعات استخراج شده از سایت رفینیتور ایکون که در زمینه رصد حرکات کشتی ها فعالیت می نماید نشان می دهد دو نفتکش دیگر با پرچم لیبری اوایل ماه می از کانال سوئز عبور نموده اند. منابع مطلع گفته اند ایالات متحده به دنبال راه هایی برای جلوگیری از رسیدن آنها به ونزوئلا است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آمریکا درباره یاری به مبادلات نفتی ایران و ونزوئلا هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا درباره یاری به مبادلات نفتی ایران و ونزوئلا هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید