از بین رفتن 50 هزار فرصت شغلی با هر یک میلیارد دلار واردات

به گزارش وبلاگ بیازیان، خبرنگاران/اصفهان معاون هماهنگی امور مالی استانداری اصفهان گفت: هر یک میلیارد دلار واردات، 50هزار فرصت شغلی را به خارج منتقل می نماید در حالیکه می توان حداقل 50 درصد آن را در داخل فراوری کنیم.

از بین رفتن 50 هزار فرصت شغلی با هر یک میلیارد دلار واردات

حسن قاضی عسگر عصر امروز (چهارشنبه- 2 بهمن ماه) در نشست خبری افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه بین المللی صنایع و تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی، آزمایشگاهی و خدمات وابسته و دومین نمایشگاه بین المللی دارو، صنایع و خدمات وابسته که در محل نمایشگاه های بین المللی اصفهان برگزار گردید، اظهار کرد: در حوزه تجهیزات پزشکی دیر اقدام شد و دلیل این بود که با تخصیص ارز ارزان، فراوریکننده داخلی توان رقابت نداشت، در حالیکه فراوری تجهیزات زمانی رونق گرفت که ارز تک نرخی شد.

وی تاکید نمود: در حوزه اقتصاد باید حساب شده و با سیاست های درست پیش رویم تا بتوان به تمام برنامه ریزی های خود برسیم.

به گزارش وبلاگ بیازیان، معاون هماهنگی امور مالی استانداری اصفهان ابراز امیدواری کرد که هرسال بهتر از سال قبل و با روندی رو به رشد، درصد بالایی از احتیاج بازار را از داخل کشور تامین کنیم.

وی توضیح داد: هر یک میلیارد دلار واردات، 50هزار فرصت شغلی را به خارج منتقل می نماید، در حالیکه می توان حداقل 50 درصد آن را در داخل فراوری کنیم.

قاضی عسگر خطاب به فراوریکنندگان تجهیزات پزشکی، تاکید نمود: تمام فراوریکنندگان تجهیزات پزشکی باید هدف را صادرات قرار دهند و اکنون بهترین بازار صادراتی، اوراسیا است.

وی در انتها یادرآور شد: با اصلاح سیاست های مدیریتی و یارانه ای می توان اصفهان را به صندلی بهتری رساند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "از بین رفتن 50 هزار فرصت شغلی با هر یک میلیارد دلار واردات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از بین رفتن 50 هزار فرصت شغلی با هر یک میلیارد دلار واردات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید