جلد دوم از یزد، یادگار تاریخ منتشر شد

به گزارش وبلاگ بیازیان، جلد دوم از کتاب یزد، یادگار تاریخ همچون دفتر نخست بازچاپ مقالات پرخواستار نگارنده فقط در حوزه یزدشناسی است که در کتاب ها، نشریات، تارنماهای ایران و نیز سخنرانی های مابین سال های 1375 تا 1396 است و با نظارت و ویراستاری پیام شمس الدّینی آراسته چاپ شده است.

جلد دوم از یزد، یادگار تاریخ منتشر شد

جلد دوم از کتاب یزد، یادگار تاریخ شامل 180 مقاله کوتاه و بلند و یک مقدمه به فارسی و 7 مقدمه به آلمانی، اردو، اسپانیایی، انگلیسی، ایتالیایی، عربی و هندی به ترتیب با ترجمه کرستین نول کریمی، مسعود بهجو، فاطمه سماواتی، خوزه کوتیاس فرر، هیوا رحیمی، پیرو دونینی، رضا افخمی عقدا و... منتشر شده است.

این مقالات از بین حدود 400 مقاله گلچین شده است و سعی شده تنوع موضوعی داشته باشد. طبعا فاصله زمانی بیست ساله بین گفتارهای نگارش شده، هویدای سیر تکاملی نگارشی نویسنده هم است. در این دفتر نگارنده نتوانست سفارش استاد ایرج افشار را درباره تهیه نمایه های کتاب عملی کند و چنانچه در دیباچه دفتر نخست آمد، قرار است در خاتمه دفتر سوم یک جا درج شود.

در مقدمه کتاب به این نکته اشاره شده است که پس از چاپ دفتر نخست یزد، یادگارتاریخ که در سال 1376 از سوی انجمن کتابخانه های عمومی استان یزد انجام شد و در بردارنده 110 مقاله در موضوعات گوناگون یزدشناسی بود و به همت و پیگیری میرزا محمد کاظمینی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد و غلامرضا محمدی(کویر)، فرماندار شهرستان یزد منتشر و پس از مدتی نایاب شد.

تا اینکه به همت و سرمایه علی زهرایی، یزدتبار فرهنگ دوست، ویرایش دوم آن با ویراستاری حسن عطایی فرد از سوی نشر دف در سال 1395 چاپ شد و چنانچه انتظار می رفت و باعث خوشحالی نگارنده بود، در اندک زمانی به فروش رفت؛ ازین رو نگارنده و سرمایه گذار را بر سردو راهی نهاد که آیا نسبت به چاپ جلد دوم آن اقدام کند و یا دست به کار چاپ سوم دفتر نخست شود. با همه این تعاریف بهتر آن دیده شد که نخست جلد دوم منتشر و سپس چاپ سوم کتاب به چاپ برسد.

جلد دوم یزد، یادگار تاریخ تالیف حسین مسرّت و با ویراستاری پیام شمس الدّینی در 700 صفحه، در قطع رحلی مصور از سوی نشر یزدا منتشر شده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "جلد دوم از یزد، یادگار تاریخ منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلد دوم از یزد، یادگار تاریخ منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید