دو سوم هواپیماهای جهان زمین گیر شده اند!

به گزارش وبلاگ بیازیان، آمارها حاکی از آن است که بالغ بر دو سوم هواپیماهای مسافربری فعال در ناوگان هوایی ایرلاین های مختلف زمین گیر شده است.

دو سوم هواپیماهای جهان زمین گیر شده اند!

به گزارش گروه مالی وبلاگ بیازیان، بر اساس تازه ترین آمار و گزارش های منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی Cirium بالغ بر دو سوم هواپیما های مسافربری فعال در ناوگان هوایی های مختلف در سراسر جهان تحت تاثیر شیوع گسترده و بحران پاندمی کرونا زمین گیر شده است.

البته به نظر می رسد که با کاهش تدریجی محدودیت های تردد از سوی دولت کشور های مختلف، صنعت هوایی بار دیگر احیا شده و تعداد بیشتری پرواز به مقاصد مختلف در حال انجام است.

طبق تحلیل و بررسی های کارشناسان و تحلیلگران این موسسه به نقل از وب سایت simpleflying، تعداد هواپیما های فعال و عملیاتی در هفته 27 آوریل لغایت 4 مه 2020، 6 درصد افزایش یافته است.

همزمان با شیوع گسترده ویروس خطرناک و مرگبار کرونا بسیاری از دولت های مختلف در سراسر جهان به بستن مرز های هوایی و اعلام قرنطینه و اعمال محدودیت های جدی و سخت گیرانه برای تردد شهروندان روی آوردند تا بتوانند بدین ترتیب به قطع زنجیره انتقال و انتشار این بیماری کشنده بپردازند.

با تشدید بحران پاندمی کرونا در کشور های مختلف جهان، بسیاری از ایرلاین ها به منظور جلوگیری از انتشار بیشترین ویروس و همچنین حفظ سلامت و بهداشت جامعه، پرواز های خود به مناطق گسترده ای از جهان که هم اکنون با کرونا به شدت درگیرند، را تا اطلاع ثانوی لغو کرده و به حالت تعلیق درآورده اند. همین لغو پرواز ها موجب شده که شرکت های هواپیمایی ضرر و زیان های مالی گسترده ای را متحمل شوند و بسیاری از خطوط هوایی پرتردد و درآمدزایی آن ها به حالت غیرفعال تغییر حالت دهد. بسیاری از هواپیما ها نیز هم اکنون در فرودگاه های بزرگ و پر تردد جهان زمین گیر شده اند.

همه این مسائل موجب شده که بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه هوانوردی، صدمات وارده از سوی شیوع ویروس کرونا بر صنعت هوانوردی و گردشگری را به حادثه تروریستی 11 سپتامبر به برج های دوقلوی ایالات متحده آمریکا تشبیه کنند که البته به عقیده آن ها آسیب های این ویروس خطرناک به مراتب بسیار بیشتر و گسترده تر خواهد بود به گونه ای که انتظار می رود شیوع کرونا در جهان عنوان بزرگترین کابوس برای ایرلاین ها را به خود اختصاص دهد.

کارشناسان سازمان هوانوردی بین المللی غیرنظامی ایکائو (ICAO) و سازمان حمل و نقل هوایی یاتا (IATA) نیز پیشتر با انتشار گزارش های مفصل، در خصوص ضرر و زیان های مالی گسترده شرکت های هواپیمایی در سراسر جهان تحت تاثیر شروع ویروس کرونا به شدت ابراز نگرانی کرده بودند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "دو سوم هواپیماهای جهان زمین گیر شده اند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو سوم هواپیماهای جهان زمین گیر شده اند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید