سهم بالای اصناف در فهرست گیرندگان تسهیلات کرونا

به گزارش وبلاگ بیازیان، خبرنگاران: سرپرست امور اصناف و بازرگانان ایران از تهیه لیست افراد فاقد بیمه برای دریافت تسهیلات حمایتی دولت خبرداد و گفت: اصناف بیشترین سهم را در بین مشاغل مورد حمایت و دریافت تسهیلات دولت دارند.

سهم بالای اصناف در فهرست گیرندگان تسهیلات کرونا

به گزارش وبلاگ بیازیان به نقل از تسنیم، جمشید گلپور در مورد اعتراض اتاق اصناف ایران به فهرست اعلامی حمایت دولت از صنوف متضرر از کرونا گفت: درست است که همه صنوف در این شرایط متضرر شده اند ولی بودجه دولت محدود بوده و بر همین اساس با در نظر دریافت اولویت و معیارهای معین، این لیست نهایی شد.

وی با بیان اینکه سهم اصناف در لیست تسهیلات مشاغل متضرر از کرونا بیشتر از سایر بخش ها است، گفت: کیف و کفش، پوشاک، مواد غذایی، تالارها، آرایشگاه های زنانه و مردانه از جمله صنوفی هستند که در فهرست حمایت دولت قرار گرفته اند، زیرا این صنوف به دستور دولت و به اجبار تعطیل شده اند.

سرپرست امور اصناف و بازرگانان ایران با تأکید بر اینکه اگر شرایط و شرایط اقتصادی کشور بهتر شد، قطعا حمایت از سایر صنوف در برنامه دولت واقع شده است، خاطر نشان کرد: نمی توان سایر مشاغل از جمله ایران گردی و جهانگردی، بخشهای خصوصی آموزش و پرورش را نادیده گرفت زیرا این مشاغل هنوز مجوز آغاز فعالیت دریافت ننموده اند، در حالی که صنوف بعد از گذشت دو ماه به مرور از اواخر اردیبهشت ماه مجوز بازگشایی دریافت کردند.

گلپور اضافه نمود: بر همین اساس کوشش شده همه مشاغل و آنهایی که بیشترین ضررها را متحمل شده اند، در این فهرست قرار بگیرند. البته در ابتدا قرار بود تنها مشاغلی که در این فهرست قرار داند و دارای بیمه تأمین اجتماعی هستند مشمول دریافت تسهیلات می شوند ولی در حال حاضر اعلام شده که مشاغلی فاقد بیمه نیز می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

وی با بیان اینکه در حال تهیه لیست مشاغل آسیب دیده فاقد بیمه که مشمول حمایت دولت می شوند هستیم که مجموع اصناف فاقد بیمه و دارای بیمه 700 هزار عدد است که حدود 200 هزار نفر دارای بیمه و 500 هزار نفر فاقد بیمه وجود دارد. فهرست 200 هزار نفر دارای بیمه به وزارت کار ارسال شده و مابقی که فاقد بیمه هستند نیز در حال جمع آوری بوده و به وزارت کار در قالب سایت کارا ارائه می کنیم.

سرپرست امور اصناف و بازرگانان ایران در انتها گفت: تعدادی از اصناف تسهیلات خود را دریافت نموده اند که آمار دقیقی از تعداد آنها در دست نیست ولی تعداد زیادی هنوز ثبت نام ننموده اند که به آنها پیامک شده تا برای ثبت نام اقدام نمایند.

منبع: اقتصادنیوز

به "سهم بالای اصناف در فهرست گیرندگان تسهیلات کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهم بالای اصناف در فهرست گیرندگان تسهیلات کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید