شورش در زندان تحت حاکمیت قسد در حسکه سوریه

به گزارش وبلاگ بیازیان، رسانه های سوری و منطقه از شورش و نافرمانی زندانیان تحت کنترل قسد (نیروهای دموکراتیک) در استان حسکه سوریه خبر دادند.

شورش در زندان تحت حاکمیت قسد در حسکه سوریه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ بیازیان، خبرگزاری رسمی سوریه از شورش و نافرمانی در زندان غویران در حسکه که زیر نظر نیروهای قسد (نیروهای کُرد هم پیمان آمریکا در سوریه) اداره می شود، خبر داد.

بر اساس این گزارش، جنگنده های موسوم به ائتلاف بین المللی مبارزه با تروریسم بر فراز این منطقه به پرواز در آمده و برای کنترل اوضاع به بمب های منور متوسل شدند.

خبرنگار المیادین همچنین گزارش داد که در پی این شورش پهپادهای آمریکایی به طور گسترده بر فراز این زندان به پرواز در آمده اند.

المیادین همچنین از ورود گشتی هایی آمریکایی به محوطه این زندان خبر داد.

بر اساس این گزارش، پرواز گسترده جنگنده های ائتلاف همزمان با تیراندازی گسترده عناصر قسد در محوطه زندان اجرا شده است.

گفته می شود که سه هزار نفر از عناصر داعش در این زندان که از سال 2016 تحت سیطره گروه قسد واقع شده است، بسر می برند.

منابع رسانه ای نزدیک به قسد همچنین اعلام کردند که نیروهای قسد برای جلوگیری از این شورش به زور متوسل شدند که در جریان آن چندین تن از بازداشتی های داعشی زخمی شدند.

منابع رسانه ای نزدیک به نیروهای قسد از فرار 4 تن از زندانیان و پایان شورش در این زندان خبر داد و تاکید کرد که این چهار نفر از زندانیان تحت تعقیب هستند.

در همین ارتباط تلویزیون سوریه گزارش داد که دستکم 12 تروریست داعش از زندان غویران گریخته و به سمت حومه جنوبی شهر الحسکه متواری شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شورش در زندان تحت حاکمیت قسد در حسکه سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورش در زندان تحت حاکمیت قسد در حسکه سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید