نخستین رویداد ملی ایده های نوآورانه در حکمرانی قضایی برگزار شد

به گزارش وبلاگ بیازیان، نخستین رویداد ملی ایده های نوآورانه در حکمرانی قضایی تحت عنوان دادنگار ایده توسط پژوهشگاه قوه قضاییه برگزار گشت.

نخستین رویداد ملی ایده های نوآورانه در حکمرانی قضایی برگزار شد

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بیازیان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه قوه قضاییه، سامانه ایده قوه قضاییه به عنوان یکی از مهمترین حلقه های نظام نوآوری حکمرانی قضایی، نقشی مهم در استفاده از ظرفیت های مردمی به ویژه نخبگان در آسیب شناسی، نیازسنجی، مساله یابی و ارائه ایده های ناب به منظور حل چالش ها و مسائل دستگاه قضایی دارد. بر همین اساس و با توجه به جایگاه سامانه ایده در ایجاد ساز و کار های ارتباط و بهره گیری از نظرات خبرگان و عموم مردم در پیشبرد امور و حل مسائل و چالش ها، پژوهشگاه قوه قضاییه به منظور افزایش دقت در ارزیابی ایده ها و گسترش دایره استعدادیابی از ایده پردازان و توسعه فضای شاداب و رقابتی، اقدام به برگزاری رویداد ملی ایده های نوآورانه در حکمرانی قضایی تحت عنوان دادنگار ایده کرده است.

بر این اساس اولین دوره این رویداد ملی با مشارکت و همکاری دبیرخانه سامانه ایده و مرکز نوآوری و آموزش قوه قضاییه در بستر فضای مجازی برگزار گشت و 10 ایده راه یافته به این مرحله، پس از ارائه از سوی شخص ایده پرداز، مورد بررسی و ارزیابی هیات داوران قرار گرفت و در نهایت ایده استفاده از جهادگران صلح در ایجاد سازش در شورا های حل اختلاف ارائه شده از سوی هاشم فرهادی قاضی ویژه شورای حل اختلاف به مرحله نهایی که آذر ماه امسال برگزار می شود، راه یافت.

همچنین دو ایده استفاده از اینترنت چیز ها (IOE) در اجرای تامین دلیل در پرونده های قضایی ارائه شده از سوی مرتضی اخوت و سامانه تضمین سند ارائه شده از سوی فردین خدابخشی برای کسب حمایت شتاب دهی به مرکز نوآوری قوه قضاییه معرفی شدند.

بر اساس برنامه ریزی های اجرا شده در انتهای هر فصل از سال، ایده های مطرح در سامانه ایده مورد بررسی و ارزیابی داوران قرار می گیرد و 5 ایده برتر فصل به مرحله نهایی راه می یابند.

با توجه به اینکه هر سال پژوهشی از هفته پژوهش آغاز و به این هفته در سال بعد ختم می شود؛ اولین دوره رویداد ملی دادنگار ایده به ایده های مطروحه در فصل زمستان سال 99 اختصاص داشت. در پایان سال پژوهشی یعنی آذر ماه امسال، مرحله نهایی رویداد ملی ایده های نوآورانه در حکمرانی قضایی برگزار و از بین 20 ایده منتخب که به مرحله نهایی راه یافتند، ایده برتر و شایسته تقدیر تعیین و معرفی می شوند. همچنین از بین 20 ایده منتخب به انتخاب اعضای سامانه، یک ایده به عنوان ایده منتخب مردمی برگزیده خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نخستین رویداد ملی ایده های نوآورانه در حکمرانی قضایی برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین رویداد ملی ایده های نوآورانه در حکمرانی قضایی برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید