چرا کشاورزان کرمانی خیارها را به خیابان ریختند؟ ، اختلاف قیمت 300 تومان تا 3000 تومان!

به گزارش وبلاگ بیازیان، یکی از کشاورزان شهرستان رودبار جنوب استان کرمان گفت: قیمت خرید هر کیلو خیار از ما کمتر از 300 تومان است، در حالی که با در نظر دریافت بسته بندی، کشت، برداشت و حمل آن انتظار می رود بیشتر از این قیمت گذاری بشود.

چرا کشاورزان کرمانی خیارها را به خیابان ریختند؟ ، اختلاف قیمت 300 تومان تا 3000 تومان!

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ بیازیان، صبح امروز تصاویر و ویدئویی از کشاورزان رودبار جنوب استان کرمان در رسانه ها در حالی منتشر شد که خیار هایی که در کلانشهر ها به قیمت گزاف خریداری می گردد را به دلیل پایین بودن قیمت خرید کف خیابان ها ریخته اند.

برای پیگیری این مسئله با خاوری، یکی از کشاورزان این منطقه به تبادل نظر پرداختیم. خاوری می گوید: قیمت خرید هر کیلو خیار از ما، کمتر از 300 تومان است؛ در حالی که کشاورزان 20 میلیون تومان برای کشت آن هزینه نموده اند. همچنین با در نظر دریافت بسته بندی، کشت، برداشت و حمل آن انتظار می رود بیشتر از این قیمت گذاری گردد.

این کشاورز ادامه می دهد: حداقل قیمت هر کیلو خیار در سر زمین بید 2000 تومان باشد که اینطور نیست. چرا باید خیار از ما به قیمت 200 تومان خریداری بگردد، اما در کلانشهر ها با قیمت 3000 تومان به فروش برسد؟

وی در خاتمه گفت: برای رسیدگی به این مسئله به فرمانداری مراجعه کردیم، اما متاسفانه کسی به فکر ما نیست.

لازم به ذکر است که علاوه بر کشاورزان رودبار جنوب، کشاورزان جیرفت هم به قیمت خرید خیار اعتراض دارند و خواهان رسیدگی مسئولان به این موضوع هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "چرا کشاورزان کرمانی خیارها را به خیابان ریختند؟ ، اختلاف قیمت 300 تومان تا 3000 تومان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا کشاورزان کرمانی خیارها را به خیابان ریختند؟ ، اختلاف قیمت 300 تومان تا 3000 تومان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید