کرونا و هشدار سیگار به کنگره آمریکا درباره بن بست صلح افغانستان

به گزارش وبلاگ بیازیان، اداره بازرسی آمریکا در امور بازسازی افغانستان خاطرنشان کرد که شیوع کرونا شرایط صلح افغانستان را در حالی پیچیده نموده است که مرزهای این کشور نیز به روی کالاها تجاری و یاری ها مسدود است.

کرونا و هشدار سیگار به کنگره آمریکا درباره بن بست صلح افغانستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ بیازیان، اداره بازرسی آمریکا در امور بازسازی افغانستان موسوم به سیگار در گزارشی درباره افغانستان به کنگره کشورش هشدار داد.

این گزارش اضافه کرد که افغانستان علاوه بر ضعف خدمات بهداشتی، سوءتغذیه، جنگ و سایر آسیب ها در حال روبرو شدن با فاجعه انسانی ناشی از ویروس کرونا است.

جان سپکو سربازرس ویژه آمریکا در امور بازسازی افغانستان اظهارداشت که نگرانی هایی بین مقامات دولت و قانونگذاران آمریکایی بوجود آمده است.

وی اضافه کرد: شیوع کرونا کوشش های آمریکا برای صلح در افغانستان را تهدید می نماید.

سپکو تاکید نمود که گسترش کرونا تاثیرات قابل توجهی بر افغانستان گذاشته است، کوشش های صلح پیچیده شده و مرزها نیز به روی انتقال کالاهای تجاری و یاری های انساندوستانه مسدود هستند.

بر اساس گزارش اداره سیگار، موارد بسیاری در افغانستان از جمله نظام ضعیف بهداشتی، سوء تغذیه، آوارگان داخلی، درگیری ها و همچنین سایر آسیب ها این احتمال را بوجود می آورد که مردم افغانستان در ماههای آینده با فاجعه انسانی روبرو خواهند شد.

به گزارش دویچه وله، سربازرس ویژه آمریکا اظهارداشت که افزایش قیمت مواد غذایی در افغانستان بحران را بدتر خواهد نمود.

منابع مطلع از فرایند صلح افغانستان با اشاره به همه گیری ویروس کرونا و احتمال شیوع آن در زندان های افغانستان اظهار داشتند که اگر زندانیان طالبان و دولت پیش از تبادل در زندان بمیرند این کوشش های آمریکا و توافق با طالبان را تهدید می نماید.

منبعی به رویترز گفت: اگر شمار قابل توجهی از دو طرف به این بیماری مبتلا شدند و یا در زندان به دلیل شیوع ویروس بمیرند این یک مسئله انسانی ست که مذاکرات بین الافغانی را بیش از پیش سخت می نماید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرونا و هشدار سیگار به کنگره آمریکا درباره بن بست صلح افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا و هشدار سیگار به کنگره آمریکا درباره بن بست صلح افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید