کشف خواص ضدکرونا در اسپری ضدپشه!

به گزارش وبلاگ بیازیان، محققان انگلیسی می گویند ماده ای موسوم به سیتریودیول که 40 درصد از محتوای یک اسپری ضدپشه خاص را تشکیل می دهد می تواند ویروس کرونا را نابود کند.

کشف خواص ضدکرونا در اسپری ضدپشه!

به گزارش مهر، سیتریودیول، یک ماده طبیعی گیاهی است که از روغن درخت اکالیپتوس لیمویی به دست می آید. استفاده از این ماده در حشره کش ها باعث محافظت از پوست بدن در برابر گزش پشه ها، کنه ها، ساس ها و دیگر حشرات موذی می گردد.

این نوع اسپری های ضدپشه از ماه آوریل در اختیار سربازان انگلیسی قرار می گرفت تا آن ها از بدن خود در برابر گزش حشرات و بعضی بیماری ها در مناطق شرجی و گرم و مرطوب محافظت نمایند و حالا تعیین شده آن ها در برابر ویروس کرونا نیز از بدن محافظت می نمایند.

البته هنوز تعیین نیست تأثیر سیتریودیول برای نابودی ویروس کرونا بیشتر از شستن دست ها با آب و صابون یا استفاده از موادضدعفونی نماینده مبتنی بر الکل است و آیا این ماده می تواند جایگزینی برای دو روش یادشده محسوب گردد یا خیر.

بر اساس بیانیه وزارت دفاع انگلیس که با همکاری آزمایشگاه تحقیقاتی دی اس تی ال در این کشور تهیه شده، اسپری ضدپشه Mosi-guard توانسته ویروس کرونای موجود بر روی پلاستیک ها و دستکش های پلاستیکی را از بین ببرد.

البته دی اس تی ال در آنالیز های مستقل خود اعلام نموده اگر چه سیتریودیول در زمان استفاده بر روی دستکش های لاتکس بخش اعظم ویروس های کرونا را نابود نموده، اما بخشی از این ویروس ها بر روی دستکش های مذکور باقی ماندند که بعد از 4 ساعت توان بیماری زایی خود را مجدداً به دست آورده اند. تحقیقات در این زمینه برای کسب نتایج علمی دقیق تر ادامه دارد.

وزارت دفاع انگلیس در ابتدای شیوع ویروس کرونا اسپری Mosi-guard را در اختیار سربازان خود قرار داد، زیرا از قابلیت حفاظتی آن در برابر بیماری سارس که باکتری آن هم خانواده با کروناست، آگاه بود و امیدوار بود از این طریق به حفظ سلامت نظامیان یاری کند.

منبع: فرارو

به "کشف خواص ضدکرونا در اسپری ضدپشه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف خواص ضدکرونا در اسپری ضدپشه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید