آیا شستشوی روزانه موها مضر است؟

به گزارش وبلاگ بیازیان، هفته نامه سلامت/ افراد بسیاری عادت دارند که هر روز موهایشان را بشویند. اما آیا شستشوی روزانه موها، مفید است یا باید شامپو زدن به موها را با فاصله چند روزه انجام داد؟ آیا این شستشوی روزانه، خطری برای موها به همراه دارد؟ آیا فرآورده هایی که برای شستشو استفاده می شوند، به موها آسیب می رسانند؟

آیا شستشوی روزانه موها مضر است؟

امروزه نظرات مختلفی برای این قضیه وجود دارد. عده ای بر این باورند که شستشوی روزانه موها امری لازم و ضروری است چون به این وسیله از تجمع و تکثیر باکتری ها روی پوست فرق سر جلوگیری می شود اما عده دیگر اکیداً توصیه می کنند که شامپو زدن و شستشوی موها به حداقل ممکن رسانده شود.

شستشوی روزانه موها، آنقدرها هم بد نیست!

برای تعیین تعداد دفعات شستشوی موها در هفته، توجه به طبیعت، نوع مو و نیز کیفیت آن از اهمیت بالایی برخوردار است. عواملی که شما را تشویق می کند تا هر روز موهای خود را بشوید، به قرار زیر است:

* شوره سر: اغلب اوقات، شوره سر از نوعی قارچ کوچک ناشی می شود. این قارچ به نوسازی پوست فرق سر سرعت می بخشد. درادامه، سلول های پوست فرق سر، پوسته پوسته و به شکل شوره به موها متصل می شوند.

* چرب شدن سریع موها: یکی دیگر از دلایلی که به شستشوی روزانه موها ختم می شود، چرب شدن سریع آن ها است. زمانی که سبوم بیش از حد معمول تولید می شود، نوعی اختلال در سطح پوست بوجود می آید که در پی آن، ریشه های مو به مرحله خفگی می رسند و موها نیز ظاهری چرب به خود می گیرند. در این شرایط، نشستن موها ممکن است تعادل پوست سر را مختل کند و به خارش شدید آن ختم شود. به همین دلیل، شستشوی روزانه برای این نوع موها به نظر حیاتی و اجتناب ناپذیر است.

برای شستشوی روزانه موها از چه شامپویی استفاده کنیم؟

اگر به علت چرب بودن موها، مجبور هستید که هر روز آن ها را بشویید، ترجیحاً از یک شامپوی ملایم کهpH خنثی دارد استفاده کنید چون این دسته شامپوها تعادل پوست سر را حفظ می کند.

مصرف شامپوها و شوینده هایی که حاوی فتالات، پارابن، سیلیکون و نیز پلوکسامر184 هستند را محدود کنید چون این مواد فعالیت غدد درون ریز را با مشکل روبرو می کنند.

چند بار در هفته موها را بشوییم؟

تعداد دفعات شستشوی موها با نوع موها ارتباط مستقیم دارد. به عنوان مثال اگر موهای شما به طور طبیعی خشک است، دو بار در هفته کفایت می کند، اما اگر موهای شما چرب است، ایده آل آن است که آن ها را سه بار در هفته و با یک شامپوی بیو شستشو دهید.

منبع: همگردی

به "آیا شستشوی روزانه موها مضر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا شستشوی روزانه موها مضر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید