انتشار اسامی دریافت کنندگان واکسن ظرف 2 روز آینده

به گزارش وبلاگ بیازیان، خبر رسید که در یکی از نواحی شهرداری تهران تعدادی از مدیران به جای پاکبان ها واکسن زدند. عضو شورای شهر تهران در این باره گفت که 3 مدیر متخلف برکنار شده و قرار است ظرف یک تا دو روز آینده اسامی دریافت کنندگان واکسن در شهرداری تهران بر روی سامانه شفافیت بازگذاری گردد.

انتشار اسامی دریافت کنندگان واکسن ظرف 2 روز آینده

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ بیازیان، روز به روز شرایط کرونا در تهران وخیم تر شده و محدودیت ها تمدید می گردد. کرونا همچنان جان می گیرد و واکسیناسیون هم بر اساس اولویت در کشور انجام می گردد.

قرار شد در شهرداری تهران ابتدا به پرسنل بهشت زهرا و بعد هم به پاکبان ها و .... واکسن تزریق گردد. هر بار که تزریق واکسن انجام شد خبرهای رسید که تعدادی از مدیران که در اولویت نبود این واکسن را تزریق کردند هر چند که بعضی اخبار هم تکذیب شد واین ماجرا ابتدا از بهشت زهرا شروع شد.

بعضی مدیران شهری خارج از نوبت و از سهیمه پاکبان ها استفاده نموده و واکسن زدند البته گفته می گردد 3 مدیر خاطی در این زمینه برکنار شده و الباقی هم به هیات تخلفات معرفی خواهند شد و باید دید که ماجرا به کجا ختم می گردد و شهردار تهران چه واکنشی در این زمینه نشان می دهد.

شهردار تهران باز هم مجازی پاسخ داد/اسامی را اعلام می کنم

پیروز حناچی باز هم توییتری به این ماجرا واکنش نشان داد و گفت: از رسانه ها بابت حساسیت ها متشکرم؛ داده های تزریق واکسن در شهرداری تهران فوراً آنالیز خواهد شد و در صورت مشاهده تخلف، افراد خاطی احتمالی، علاوه بر برخورد به مراجع ذیصلاح معرفی خواهند شد؛ دستور داده ام اسامی دریافت نمایندگان در سایت شفاف برگزار می گردد.

این در حالی است که در چند ماه گذشته مدام اعضای شورای شهر تهران خواهان شفافیت در این زمینه شده و تاکید نمودند که اسامی دریافت نمایندگان واکسن منتشر گردد و شهرداری تهران از این موضوع تا به امروز امتناع نموده است.

مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران که قبلا هم نامه ای در این باره به شهردار نوشته و خواهان انتشار اسامی شده بود بعد از رسوایی در یکی از نواحی شهرداری تهران در صفحه شخصی خود در توییتر نوست که دوازده روز پیش در نامه ای خواهان انتشار فهرست اسامی دریافت نمایندگان واکسن کرونا در سامانه شفافیت شدم امروز اما مطالبه من معرفی مدیران مسوول در مناطق متخلف در تزریق واکسن به تخلفات اداری و مراجع قضایی و برکناری متخلفین است.

وقتی بدون هیچ سیستم خاصی کار شروع می گردد، نتیجه این شده که بیش از یک سوم واکسیناسیون یک منطقه خطا دارد

ماجرا به این جا ختم نشد و واکنش ها ادامه دار بود حسینی میلانی عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران هم تاکید نمود که ساده انگاری است که چنین موضوع مهمی را با دادن چند لیست از سوی مناطق حل و فصل نموده و به این شکل دز ها را دریافت و توزیع کردند. وقتی بدون هیچ سیستم خاصی این کار شروع می گردد، نتیجه این شده که بیش از یک سوم واکسیناسیون یک منطقه خطا دارد.

به گفته این عضو شورای شهر تهران، در آرادکوه و بهشت زهرا تعداد افرادی واکسینه شدن کم بوده و نظارت بیشتری اتفاق افتاده و احتمالا تعداد خطا هم کم بوده است، اما وقتی واکسن ها بین 22 منطقه تقسیم می گردد حتما به دانش و سیستم پیچیده تری برای نظارت احتیاج داریم؛ بنابراین نقطه اصلی ماجرا متناسب بودن شرایط با پیچیدگی و بزرگی سیستم است.

میلانی به نادیده دریافت شرکت شهر سالم در این موضوع اشاره نموده و گفت: شرکت شهر سالم یک بند قانونی تخصصی است که می تواند با همکاری مناطق و ستاد شهرداری ساماندهی این موضوع را بر عهده بگیرد، اما متاسفانه از ظرفیت این شرکت استفاده نشد و مسئولیت کار بر عهده مناطق گذاشته شده است.

البته که بعد از انتشار اخبار ابتدا مدیران شهری موضوع را تکذیب کردند اما وقتی دیدند قضیه لو رفته اطلاعیه ای در این باره از سوی شهرداری تهران منتشر و اظهار داشتند که با خاطیان برخورد شده است.

اما مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: با هماهنگی وزارت بهداشت به پرسنل بهشت زهرا و همچنین پاکبان ها واکسن کرونا تزریق شد.

انتشار اسامی ظرف یک تا 2 روز آینده/به شهردار نامه نوشتم

وی در ادامه تاکید نمود که شهرداری تهران گسترده است و فقط 123 ناحیه دارد و احتمال تخلف وجود دارد و حال هم در یکی از نواحی شهر تهران این تخلف اجرا شده است و 3 مدیر برکنار و الباقی خاطیان به هیات تخلفات معرفی می شوند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت که در یکی از نواحی شهردار ناحیه و اعضای دفترشان این واکسن را زدند ما هم موضوع را پیگیری کردیم و افراد متخلف برکنار شدند البته همین جا می گویم از مدیران ارشد کسی نبوده است.

فراهانی اضافه کردظرف یک تا روز آینده از شهردار خواسته ایم اسامی دریافت نمایندگان واکسن در شهرداری تهران را اعلام کند.

حق شناس: هرچه بگندد نمکش می زنند، وای به روزی که بگندد نمک

البته واکنش های توییتری اعضای شورای شهر تهران ادامه داشت و محمد جواد حق شناس؛ رییس کمیسیون فرهنگی - اجتماعی شورای شهر نیز در توئیتی با اشاره به توییت پیروز حناچی، شهردار تهران مبنی بر آنالیز فوری داده های تزریق واکسن در شهرداری تهران و برخورد با خاطیان آن در پیامی توییتری نوشت:هرچه بگندد نمکش می زنند، وای به روزی که بگندد نمک.

وی در ادامه نوشته است: ضروری است هر چه سریعتر گزارش برخورد با متخلفین به استحضار مردم و شورای شهر برسد.

تزریق واکسن سهمیه پاکبانان به مدیران و بعضی کارکنان خیانت است

الهام فخاری هم ترجیح داد در این باره مجازی پاسخ دهد و اظهار داشت درحالی که واکسینه پاکبانان و نیروهای خدماتی شهری هنوز تکمیل نشده، و شهرداری هیچ برنامه ای برای دورکاری منظم کارمندان و خدمت دهی اینترنتی به شهروندان ندارد، تزریق واکسن سهمیه پاکبانان به مدیران و بعضی کارکنان خیانت است. شهردار تهران باید قاطع با خاطیان برخوردکند و به مردم گزارش دهد.

تعداد انگشت شماری از تزریق واکسن کرونا سوء استفاده کردند

همچنین نمایندگان مجلس هم به موضوع واکسن خواری واکنش نشان داده و غلامحسین رضوانی نماینده مردم تهران در این باره گفت: این که عده ای به اندازه تعداد انگشتان دست از مساله تزریق واکسن سو استفاده نموده باشند و ما دنباله روی این موضوع باشیم، کار درستی نیست. نباید باعث شویم که افکار عمومی اعتمادشان را نسبت به مسئولان از دست بدهند. اگر تعداد قابل توجه ای با سوء استفاده واکسن تزریق نموده باشند، قطعا باید با آن ها برخورد کرد. مجلس شورای اسلامی نظارت بر عملکرد دستگاه های مختلف برای تزریق واکسن کرونا را نباید فراموش کند.

وی ادامه داد: تعداد انگشت شماری از تزریق واکسن کرونا سوء استفاده کردند و از دیدگاه بنده نباید مردم را درباره این موضوع خیلی نگران کرد. مردم نباید فکر نمایند که در زمینه واکسن کرونا هم تبعیضی بین وجود دارد و مسئولان وظایف خود را به خوبی انجام نمی دهند. ماموران قضایی هم در رابطه با سوء استفاده هایی که برای تزریق واکسن در بعضی نقاط کشور اتفاق افتاده بود، برخورد کردند.

نماینده مردم تهران در مورد بودجه ای که مجلس یازدهم برای برای خرید واکسن کرونا مصوب نموده است، اظهار کرد: از نظر تامین بودجه هیچگونه مسئله ای برای خرید واکسن وجود ندارد و خود دولت هم اعلام نموده که برای واردات واکسن با کمبود بودجه روبرو نیست. در ابتدا دولت برای انتقال وجه خرید واکسن کرونا با اشکالاتی روبرو بوده است که به نظر می آید در حال حاضر این مشکل حل شده است.

بر اساس این گزارش، تخلفاتی در عرصه تزریق واکسن در شهرداری تهران اتفاق افتاده و تا به امروز مدیران در این باره به صورت توییتری به هم پاسخ دادند. واکسنی که حق مسلم نیروهای خدماتی بوده به مدیران رسیده است و بعد از رسانه ای شدن موضوع مدیران وعده پیگیری داده اند.

مدیران این دوره شهرداری مدام از شفافیت سخن می گفتند و اینکه در دوره قبل شفافیت لازم وجود نداشته اما تا به امروز حتی لیست افرادی که واکسن دریافت نموده اند بر روی سامانه شفافیت نرفته است بماند مواردی مثل حقوق معاونین و مدیران شهری .البته قرار است شهرداری تهران با پول شهروندان تعدادی واکسن وارد کند حال باید دید سرنوشت آنها هم چه می گردد؟

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "انتشار اسامی دریافت کنندگان واکسن ظرف 2 روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار اسامی دریافت کنندگان واکسن ظرف 2 روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید