بحران در جذب نیرو های متخصص به سینما، سینمای کودک نیازمند سیاست گذاری است

به گزارش وبلاگ بیازیان، رامین ناصر نصیر به تحلیل و آنالیز صندلی سینمای کودک و جذب نیرو های متخصص در سینما پرداخت.

بحران در جذب نیرو های متخصص به سینما، سینمای کودک نیازمند سیاست گذاری است

رامین ناصر نصیر بازیگر سینما و تلویزیون درباره علت همکاری خود با پروژه سینمایی سلفی با رستم در گفت و گو با خبرنگار ،گفت: اصولاً ژانر کودک، مورد علاقه من است و در این حوزه زیاد کار نموده ام. حسین قناعت هم از جمله کارگردان هایی است که پیگیرانه در این فضا کار می نماید و من در بیشتر آثاری که برای بچه ها و نوجوانان فراوری نموده، حضور داشتم.

وی اضافه نمود: یک جنس فانتزی خاص در آثار قناعت وجود دارد که برای بچه ها بسیار جذاب است. ضمن اینکه خوش ریتم و سرشار از ماجراست و از نوع سینمایی است که واقعاً برای بچه ها ساخته می گردد؛ چون در بیشتر فیلم هایی که برای سینمای کودک فراوری می شوند شخصیت های کودک و مسائل آن ها دیده می گردد اما مخاطب کودک ندارند؛ چون مخاطب هدف بزرگسالان هستند.

او ادامه داد: فیلم های قناعت معمولاً برای بچه ها ساخته می گردد و این رده سنی با آن ارتباط خوبی برقرار می نمایند؛ آنها بدون اینکه خسته شوند پای فیلم می نشینند و دنبالش می نمایند. چون جذابیت و المان های سینمای کودک یعنی ریتم تند، شاد بودن و قهرمان پروری را دارد.

ناصر نصیر در پاسخ به این سوال که سینمای کودک در این سال ها در کدام بخش احتیاج به توجه بیشتری دارد، گفت: سیاست گذاری و برنامه ریزی برای سینمای کودک در همه عرصه ها وجود ندارد. زمانی سینمای کودک به معنی واقعی داشتیم که الان سالهاست نداریم و جای خالی آن واقعاً احساس می گردد. از آنجا که این نوع سینما می تواند مخاطبان گسترده ای داشته باشد، احتیاج به توجه ویژه ای هم دارد.

این بازیگر درباره علت معرفی نشدن بازیگر جدید به سینما اظهار کرد: این بحثی است که نمی توان به سادگی از آن گذشت و برای تحلیل و آنالیز و پیدا کردن ریشه بحران، احتیاج به زمان بیشتری داریم؛ اما در کل در بحث آموزش نیرو کمبودی نداریم. چون سالانه تعداد قابل توجهی از دانشگاه های دولتی و آزاد و آکادمی های خصوصی فارغ التحصیل می شوند، اما چه می گردد که این ها به بدنه سینما وصل نمی شوند را نمی دانم! آدم های جدید وارد می شوند، اما خیلی از آن ها آموزش داده نیستند و از کانال های دیگری ورود می نمایند.

او اضافه نمود: متاسفانه در بحران بزرگی در زمینه جذب نیرو های متخصص برای سینما قرار داریم که خیلی از بچه هایی که در این رشته تحصیلات را به انتها می رسانند هم، سرنوشتشان در سینما نیست و در جا های دیگر مشغول به کار می شوند.

ناصر نصیر درباره جدیدترین فعالیت های خود بیان کرد: بجز مجموعه بچه محل که از شبکه دوم سیما پخش می گردد، در سریال جشن سربرون مشغول کار هستم و در مجموعه دل خوش هم بازی خواهم کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بحران در جذب نیرو های متخصص به سینما، سینمای کودک نیازمند سیاست گذاری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران در جذب نیرو های متخصص به سینما، سینمای کودک نیازمند سیاست گذاری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید