خبرنگاران آمادگی ایران برای گسترش همکاری های دریانوردی با پاکستان

به گزارش وبلاگ بیازیان، خبرنگاران- اسلام آباد- جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری ها میان وزارت راه و شهرسازی و همچنین سازمان بنادر و دریانوردی کشور با همتایان پاکستانی اعلام آمادگی کرد.

خبرنگاران آمادگی ایران برای گسترش همکاری های دریانوردی با پاکستان

سید محمدعلی حسینی سفیر ایران در پاکستان روز چهارشنبه با سید علی حیدر زیدی وزیر امور دریانوردی این کشور ملاقات و طرفین در مورد گسترش مناسبات مشترک از جمله همکاری ها در حوزه بنادر و کشتی رانی گفت وگو کردند.

سفیر ایران در این ملاقات بر لزوم پیگیری توافق های انجام شده در جریان سفر نخست وزیر پاکستان به ایران از جمله در زمینه بنادر و همکاری های دریایی تأکید کرد.

حسینی با اشاره به اهمیت استمرار رایزنی های دوجانبه برای ارتقای مناسبات مالی، خواهان گسترش ارتباطات مردمی میان ایران و پاکستان از جمله گسترش توریسم تفریحی، سلامت و مذهبی شد.

وزیر امور دریانوردی پاکستان نیز در این نشست از گسترش همکاری ها با طرف ایرانی در حوزه بنادر و دریا استقبال کرد.

سید علی حیدر زیدی همچنین درخصوص مبارزه کرونا و لزوم تداوم رایزنی های مستمر میان دو کشور برای عبور از شرایط فعلی تأکید کرد.

وی، ضمن ابراز همدردی با ملت ایران در مورد شیوع ویروس کرونا، از مواضع وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مسلمانان هند قدردانی کرد.

طرفین در این جلسه، آخرین شرایط تردد اتباع ایران و پاکستان در مرز مشترک و ناوگان حمل و نقل دو کشور را مورد آنالیز قرار دادند.

وزارت امور دریانوردی پاکستان نیز در بیانیه ای در مورد ملاقات سفیر ایران گفت: طرفین بر تحکیم روابط تجاری میان دو کشور توافق کردند.

در این بیانیه آمده است: حسینی و زیدی بر ضرورت تقویت امنیت در نوار مشترک مرزی، مقابله مؤثر با پدیده قاچاق در مرزهای مشترک و همچنین قانون مند کردن فعالیت های تجاری میان دو کشور تأکید کردند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آمادگی ایران برای گسترش همکاری های دریانوردی با پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آمادگی ایران برای گسترش همکاری های دریانوردی با پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید