کرونا می تواند موجب پیروزی پوپولیست ها در انتخابات گردد

به گزارش وبلاگ بیازیان، یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه بیماری کرونا بر انتخابات ریاست جمهوری تاثیر دارد، گفت: مشارکت کم و پیروزی پوپولیست ها به وسیله بیان وعده های دروغین می تواند از آثار کرونا بر انتخابات باشد.

کرونا می تواند موجب پیروزی پوپولیست ها در انتخابات گردد

سید افضل موسوی در گفت وگو با وبلاگ بیازیان، با اشاره به تأثیرات کرونا بر اقتصاد دنیا اظهار کرد: کرونا اقتصاد دنیا را به رکود برده و رشد مالی کشورها را هشت درصد کاهش می دهد و کشور ما که در تحریم است، بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرد.

وی ادامه داد: وقتی اقتصاد تحت تاثیر کرونا قرار می گیرد، سایر حوزه ها از جمله حوزه سیاسی نیز متاثر می گردد.مسائل مالی و معیشتی موجب می گردد که همه توجه جامعه به سمت تامین معاش رفته و حوزه سیاسی و حزبی و انتخابات به حاشیه برود. از سویی جلسات حزبی هم به دلیل شیوع کرونا تعطیل شده است و مثلا جلسات حزب کارگزاران برای همفکری و گفتگو برگزار نمی گردد و به همین دلیل موضوع انتخابات ریاست جمهوری هم در حزب مطرح نشده است.

این فعال سیاسی با بیان اینکه بیماری کرونا و آثار آن تا یکسال آینده هم رفع نمی گردد، گفت: این بیماری بر انتخابات ریاست جمهوری تاثیر دارد و ممکن است مردم نارضایتی خود از شرایط موجود را در انتخابات نشان دهند. اگر فردی نامزد انتخابات گردد که محبوب مردم باشد، ممکن است مردم مشارکت بالایی در انتخابات داشته باشند در غیر این صورت شاید مردم با مشارکت کم، اعتراض خود را بیان نمایند. از سویی افراد پوپولیست در شرایطی که مردم گرفتار معیشت هستند، می توانند با ارائه وعده های دروغین، پیروز انتخابات شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کرونا می تواند موجب پیروزی پوپولیست ها در انتخابات گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا می تواند موجب پیروزی پوپولیست ها در انتخابات گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید