باران به 960 هکتار از شالیزارهای رضوانشهر خسارت زد

به گزارش وبلاگ بیازیان، مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر در استان گیلان گفت: در بارندگی های اخیر به 960 هکتار از شالیزارهای این شهرستان خسارت وارد شد.

باران به 960 هکتار از شالیزارهای رضوانشهر خسارت زد

به گزارش وبلاگ بیازیان به نقل از مهر، مسعود رزاقی اظهار کرد: مجموع شالیزارهای رضوانشهر 10 هزار هکتار است که بارش باران به 30 درصد از این اراضی یعنی 4272 تن شلتوک، خسارت وارد کرده است.

وی ارزش ریالی این خسارت را 51 میلیارد و 264 میلیون ریال بیان نمود و اضافه نمود: با توجه به ادامه بارندگی ها تا هفته آینده پیش بینی می شود 70 درصد شالیزارهای این شهرستان دچار ورس یا خوابیدگی برنج شوند.

مدیر جهاد کشاورزی رضوانشهر ادامه داد: 3 هزار هکتار از شالیزارها نیز بیمه بهستند که از این میزان صاحبان 2900 هکتار توانستند از مزایای بیمه استفاده کنند.

رزاقی از کشاورزان خواست توصیه های هواشناسی استان گیلان را جدی بگیرند و در اولین فرصت محصول خود را از سطح شالیزارها جمع آوری کنند.

وی با اشاره به اینکه سالانه حدود 45 هزار تن شلتوک از شالیزارهای شهرستان رضوانشهر برداشت می شود، اضافه نمود: کشاورزان برای جلوگیری از خسارت بیشتر نسبت به زهکشی و خروج آب های مازاد از مزارع خود اقدام کنند.

منبع: همشهری آنلاین

به "باران به 960 هکتار از شالیزارهای رضوانشهر خسارت زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باران به 960 هکتار از شالیزارهای رضوانشهر خسارت زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید