اخبار صنعت

برنامه مایکروسافت برای بازخرید سهام

خبرنگاران- مایکروسافت بزرگترین برنامه بازخرید سهام خود به مقدار حداکثر 60 میلیارد دلار را اعلام نمود.

28 شهریور 1400

فراوری گوشت قرمز در گیلان کمتر از احتیاج استان

خبرنگاران/گیلان مدیر امور دام جهاد کشاورزی گیلان گفت: فراوری گوشت قرمز در استان ما کمتر از احتیاج گیلان است.

15 شهریور 1400

تشکیل 2 تیم حرفه ای جستجو و نجات بین المللی در سال نو

شهر: رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران اطلاع داد که دو تیم حرفه ای جستجو و نجات بین المللی تشکیل خواهد شد که تخصص و تجهیزات ویژه مقابله با حوادث دارند.

2 شهریور 1400

آنتی بادی کرونا در بدن گوزن ها شناسایی شد

در حالی که بسیاری از دانشمندان و داروسازان مدت های طولانی است که در پی ساختن دارویی مبتنی بر آنتی بادی جهت مقابل با بیماری کرونا هستند این آنتی بادی حیاتی در بدن یک نوع گوزن یافت شده است.

24 مرداد 1400

خرید 41 مدل ماهیتابه رژیمی با کیفیت عالی و قیمت مناسب

یکی از ظروف بسیار پر مصرف آشپزخانه ، ماهیتابه است. به طور معمول پخت و پز با ماهیتابه ها دردسرهای خاص خودش را دارد. در چند سال اخیر نوعی از این محصول به نام ماهیتابه رژیمی متداول شده که پخت و پز را آسان کرده و در عین حال دارای ویژگی رژیمی است. ماهیتابه رژیمی...

22 مرداد 1400

اجرای بزرگترین طرح استحصال هیدروژن سبز جهان در قزاقستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، در این مجموعه با استفاده از نور خورشید و انرژی باد، سالانه سه میلیون تن هیدروژن سبز تولید می شود که برای تولید حدود 45 گیگاوات برق کافی است.

20 مرداد 1400

کشتی کردستان رو به موت بوده و نیازمند دمیدن روحی تازه است

به گزارش خبرنگاران، جمشید خیر آبادی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یازده ماه قبل از وقوع کرونا سکان کشتی کردستان را در دست گرفتن اما در سطح ملی جایگاهی نداشتیم.

19 مرداد 1400

درخواست تشکل های چاپ کشور برای عدم افزایش مالیات در سال 99

غلامرضا شجاع نماینده تشکل های صنعت چاپ کشور در گفت وگو با خبرنگاران ، با اشاره به افزایش مالیات چاپخانه داران در سال گذشته از سوی دولت گفت: بسیاری از چاپخانه داران طی یک سال و نیم گذشته شرایط سختی را سپری کردند و اگرچه بسیاری از آن ها همپای کادر درمان...

7 مرداد 1400

ادامه کارشکنی AFC علیه فوتبال ایران؛ استقلال حق انتخاب ندارد

تهران (پانا) - کنفدراسیون فوتبال آسیا در اقدامی عجیب و در راستای حمایت های همه جانبه از فوتبال عربستان اجازه انتخاب شهر میزبان را از استقلال ایران گرفت.

5 مرداد 1400

رشد 34 درصدی صادرات لوازم خانگی در دوماهه 1400

دبیر کل انجمن صنایع لوازم خانگی ایران از صادرات 54 میلیون دلاری انواع لوازم خانگی از ابتدای امسال تا سرانجام اردیبهشت ماه و رشد 34 درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال خبر داد.

3 مرداد 1400

فناوریهای نوین پزشکی و توانبخشی در ژاپن

ژاپن یکی ازبهترین جاها، برای آشنایی با فناوریهای نوینی است کاربرد پزشکی دارند، فناوریهایی که می تواند زندگی بسیاری از مردم جهان را بهتر کند. در این گزارش نگاه نزدیک به سراغ سه فناوری رفته ایم که در حوزه مراقبتهای بهداشتی و توانبخشی در این کشور طراحی...

31 تیر 1400

کدام صنایع بیشترین هدر رفت آب را دارند؟

خبرنگاران : معاون وزیر نیرو گفت : علی رغم کاهش 50 درصدی بارندگی، به لطف بارش های 2 سال قبل حجم آب پشت سدهای کشور تنها 27 درصد کاهش داشته است.

25 تیر 1400

زمان دیدارهای استقلال و پرسپولیس در جام حذفی اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، برنامه مسابقات مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی به شرح زیر است:

17 تیر 1400

دولت روی انعقاد و اجرای موافقت نامه های تجاری متمرکز گردد

برقراری، احیا و تقویت روابط تجاری با کشورهای دیگر به ویژه همسایگان یکی از مطالبات جدی فعالان مالی از دولت های مختلف بوده است. بازاریابی و توسعه مقاصد تجاری از جمله اقداماتی است که باید توسط بخش خصوصی انجام گردد؛ اما بسترسازی ها و حمایت ها از وظایف دولت...

13 تیر 1400

مغانلو درگذشت؛ پرسپولیس عزادار شد

محمد مغانلو در یک حادثه امروز جان خود را از دست داد و پرسپولیس عزادار شد.

13 تیر 1400

رشد 20 هزار واحدی بورس

خبرگزاری خبرنگاران- شاخص کل بورس امروز سه شنبه 21 اردیبهشت 1400 با رشد 20 هزار واحدی به عدد یک میلیون و 178 هزار واحد رسید.

19 خرداد 1400

برق پرمصرف ها گران می گردد

تهران (پانا) - به گفته وزیر نیرو طبق مصوبه هیات وزیران درسال 1397، سال جاری هم تعرفه مشترکان کم مصرف آب و برق هفت درصد اضافه خواهد شد و این افزایش برای مشترکان پرمصرف 16 درصد خواهد بود.

19 اردیبهشت 1400

واگذاری تیم های فوتبال به بخش خصوصی مثل باقلا سبز است!

خبرنگاران/خوزستان یک مدیر ورزشی با بیان این که همه باشگاه ها با خصوصی سازی نابود شدند، گفت: واگذاری تیم های فوتبال به بخش خصوصی مانند باقلا سبز است که مدتی طرفدار دارد و بعد تمام می شود تا سال آینده مجددا به بازار بیاید.

15 اردیبهشت 1400

خبرنگاران پیشرفت 100 درصدی بخش احیای طرح فولاد قاینات

بیرجند - خبرنگاران - طرح فولاد قاینات از طرح های اقتصاد مقاومتی است که به گفته رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در بخش احیا (فراوری آهن اسفنجی) 100 درصد پیشرفت دارد و در مرحله تست گرم است.

11 اردیبهشت 1400

خاوازی: خودکفایی در کشاورزی بدون جلوگیری از هدر رفت آب امکانپذیر نیست خبرنگاران

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه آب مهمترین و اساسی ترین عامل در بخش کشاورزی است، تاکید نمود: بی شک دستیابی به توسعه و خودکفایی کشور در زمینه کشاورزی بدون جلوگیری از هدر رفت آب آبیاری و بهره مندی از فناوری جدید امکان پذیر نیست.

6 اردیبهشت 1400
تعداد: (95)