هشدار نسبت به شرایط وخیم بیمارستان های گیلان

به گزارش وبلاگ بیازیان، سخنگوی هیات رئیسه مجلس، شرایط بیمارستان های گیلان به ویژه در شرق استان را به دلیل کمبود تجهیزات و حجم بالای بیماران وخیم خواند و گفت: برای شکست کرونا در گیلان به کار جهادی احتیاج داریم.

هشدار نسبت به شرایط وخیم بیمارستان های گیلان

به گزارش وبلاگ بیازیان به نقل از تسنیم، اسدالله عباسی از نبود دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان های شرق گیلان و فوت تعداد زیادی از افرادی که دارای مسائل حاد تنفسی یا بیماری زمینه ای هستند انتقاد کرد و گفت: کرونا هنوز در گیلان جدی گرفته نشده و ما برای شکست کرونا در استان به کار جهادی و قوی تر از این ها احتیاج داریم.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان این که افرادی که دچار عارضه حاد تنفسی یا بیماری زمینه ای هستند به علت نبود دستگاه اکسیژن در بیمارستان و ابتلا به کرونا جان خود را از دست می دهند و کسی هم جوابگو نیست، مطرح کرد: تجهیزات و امکانات بیمارستان های گیلان به ویژه در شرق استان فرقی نکرده و هنوز کمبودهای زیادی وجود دارد.

عباسی مسائل عدیده بیمارستان های لاهیجان، لنگرود و رودسر و قدرت جوابگویی پایین آنها به مراجعه کنندگان و بیماران را مورد اشاره قرار داد و اعلام کرد: به غیر از این معضل ما در گیلان چالش عظیم دیگری هم داریم و آن هم این است که با وجود تمام کوشش ها زنجیره انتقال کرونا بین افراد سالم و افراد بیمار هنوز قطع نشده است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس از پیگیری های خود برای حل مسائل بیمارستان رودسر در بحث تجهیزات و امکانات درمانی اطلاع داد و گفت: قول هایی در خصوص راه اندازی دستگاه اکسیژن ساز و سی تی اسکن به ما داده شده که امیدواریم با توجه به شرایط حاد فعلی بدون فوت وقت و در اسرع وقت محقق شوند.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با تأکید براینکه طبق گزارشاتی که به وی رسیده در بیمارستان پیروز لاهیجان بسیاری از بیماران به دلیل داشتن نارسایی تنفسی و نبود دستگاه اکسیژن جان خود را از دست می دهند، اعلام کرد: در حال حاضر مخازن کپسول مورد احتیاج بیمارستان رودسر روزانه به رشت جهت شارژ مجدد انتقال داده می گردد.

وی اعمال محدودیت های ایاب و ذهاب در گیلان و خودداری مردم از ترددهای غیرضرور در سطح شهرها و محیط بیرون را خواهان شد و گفت: به اعتقاد بنده موضوع ویروس کرونا هنوز نه از طرف مسئولان استان گیلان و نه از سوی خود مردم آن جدی گرفته نشده است به همین دلیل هر روز آمار مبتلایان ما بیشتر و بیشتر می گردد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس نبود یک سازو کار مناسب و عدم وجود افراد متخصص برای کفن و دفن بیمارات فوت شده کرونایی در گیلان را نیز از مواردی که استان را تهدید می نماید خواند و اضافه نمود: مشکل کمبود ماسک و محلول های ضدعفونی کننده تاحدودی در گیلان برطرف شده اما حجم ترددها همچنان در سطح استان بالا است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر این که سال جاری استثنائاً مردم باید سنت خریدهای شب عید را کنار بگذارند، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی، کادر بهداشت و درمان، استاندار و نماینده وزیر در گیلان کوشش های بسیار زیادی تا به امروز انجام داده اند اما با توجه به شرایط بحرانی استان باید اقدامات مؤثرتری اجرا گردد.

وی مدیریت بحران را با مدیریت شرایط عادی کاملاً متفاوت تلقی کرد و با بیان این که اکنون در گیلان مدیریت بحران اعمال نمی گردد، اضافه نمود: گزارش های زیادی در خصوص شرایط بیمارستان های گیلان می رسد، از طرفی قرار است روز شنبه 24 اسفند جلسه ای در هیات رئیسه مجلس در خصوص همین موضوع ها برگزار گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار نسبت به شرایط وخیم بیمارستان های گیلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار نسبت به شرایط وخیم بیمارستان های گیلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید