واکنش کانون کارگردانان به اظهارات دبیر جشنواره فیلم فجر

به گزارش وبلاگ بیازیان، در پی اظهارات دبیر جشنواره فیلم فجر در نشست خبری جشنواره فجر درخصوص دلیل نپذیرفتن فیلم های ویدیوئی، روابط عمومی کانون کارگردانان سینمای ایران متنی را منتشر کرد.

واکنش کانون کارگردانان به اظهارات دبیر جشنواره فیلم فجر

به گزارش وبلاگ بیازیان، متن پاسخ روابط عمومی کانون کارگردانان سینمای ایران به توضیح زیر است:

از استدلال دبیر محترم جشنواره فیلم فجر درخصوص نپذیرفتن آثار ویدئویی در جشنواره و انتساب آن به کانون کارگردانان متعجب شدیم.

تمامی جشنواره های معتبر دنیا فیلم ها را بر اساس کیفیت و موضوع فارغ از سانسور انتخاب می نمایند و تفکیکی بین سینمایی و ویدیویی ندارند که باید درسی برای جشنواره فیلم فجر باشد ولی درخصوص استدلال جهت دار ایشان باید گفت مگر تشکل های تهیه نمایندگی طبق اساسنامه خود می توانند تهیه نماینده ای را که فقط فیلم ویدئویی ساخته عضو نمایند؟! و همینطور دیگر صنوف سینمایی!

چگونه است که وقتی کارگردانی می خواهد فیلمش در جشنواره نباشد تهیه نماینده محترم را صاحب فیلم می دانید ولی در بحث پروانه ویدیوئی پای کانون کارگردانان را وسط می کشید؟

کانون کارگردانان اجازه نخواهد داد ساز و کار کهنه خود را به این تشکل صنفی نسبت دهید.

این کانون تابع اساسنامه خود است که فقط مجمع عمومی توان تغییرش را دارد.

دوستان جشنواره اگر از کانون کارگردانان بخاطر حمایت قاطع از کارگردان ها و مسائل دیگر ناراحت هستند شایسته نیست که در نشست مطبوعاتی جشنواره آن را این گونه بیان نمایند.

ما همیشه به فیلمسازان جوان گفته ایم که پروانه ویدیوئی علیرغم این که مجوزی ساده تر برای ساخت فیلم بلند است ولی می تواند دامی برای فیلم سازان جوان باشد تا هیچگاه نتوانند توقع اکران عمومی و حضور در جشنواره فجر و عضویت در صنوف سینمایی را داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "واکنش کانون کارگردانان به اظهارات دبیر جشنواره فیلم فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کانون کارگردانان به اظهارات دبیر جشنواره فیلم فجر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید